هدر اصلی
1400/01/29 17:54:32
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون شوراها:

صلاحیت‌ داوطلبان عضویت در مجلس توسط هیأت های اجرایی استان‌ها بررسی می شود

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تصویب کمیسیون و در صورت تأیید نهایی و تبدیل آن به قانون در چارچوب اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس، بررسی اولیه صلاحیت داوطلبان عضویت در مجلس شورای اسلامی بر عهده هیأت‌های اجرایی استان‌ها خواهد بود.
صلاحیت‌ داوطلبان عضویت در مجلس توسط هیأت های اجرایی استان‌ها بررسی می شود سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تصویب کمیسیون و در صورت تأیید نهایی و تبدیل آن به قانون در چارچوب اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس، بررسی اولیه صلاحیت داوطلبان عضویت در مجلس شورای اسلامی بر عهده هیأت‌های اجرایی استان‌ها خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108264352960.jpg صلاحیت‌,داوطلبان,عضویت,در,مجلس,توسط,هیأت,های,اجرایی,استان‌ها,بررسی,می,شود Icana

علی حدادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جلسه امروز کمیسیون شوراها گفت: اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در دستور کار اعضا قرار داشت و یکی از موضوعاتی که در این جلسه به تصویب رسید، ایجاد هیأت اجرایی در وزارت کشور بود.

وی افزود: در قانون فعلی این هیأت اجرایی در مرکز وجود نداشت، همین طور بررسی صلاحیت داوطلبین عضویت در مجلس با تصویب کمیسیون شوراها بر عهده هیأت‌های اجرایی استان‌ها گذاشته شد در حالی که در قانون قبلی این کار توسط هیأت‌های اجرایی شهرستان‌ها صورت می‌گرفت. بر این اساس هیأت‌های اجرایی شهرستان‌ها صرفاً در سیر برگزاری انتخابات نقش آفرینی می‌کنند و در بررسی صلاحیت‌ها مسئولیتی ندارند و هیأت اجرایی مستقر در استانداری که به ریاست شخص استاندار فعالیت می کند، مسئولیت بررسی صلاحیت اولیه داوطلبان را برعهده خواهد داشت.

نماینده مردم ساوجبلاغ و نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این هیأت بررسی‌های اولیه را انجام می‌دهد و نظریه نهایی را به شورای نگهبان اعلام می‌کنند و نظر نهایی را هیأت نظارت شورای نگهبان اعلام خواهد کرد اما به جهت برخی نواقص در سایر مصوبات، مقرر شد کارگروه مجدداً بررسی‌های لازم را انجام داده و ظرف مدت مقرر نظر خود را به صحن کمیسیون اعلام کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet