هدر اصلی
1388/08/28 14:23:00
سرویس اقتصادی
موید حسینی با اشاره به تفاهم نامه گازی ایران و ترکیه

انعقاد قرارداد بدون تصویب مجلس خلاف قانون است

**عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی اظهار داشت: ‌‌متاسفانه رویه ای به وجود آمده است که مجلس در انعقاد قرار دادها ی بین المللی حضور ندارد و قراردادهایی که بدون تصویب مجلس منعقد می شود غیر قانونی است.

موید حسینی صدر عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با خبر نگار خانه ملت در خصوص تفاهم نامه  گازی ایران و ترکیه اظهار داشت: ‌در جلساتی که در وزارت نفت و کمیسیون انرژی برگزار شد اطلاعات کلی به اعضای کمیسیون ارائه شد.
وی در ادامه با بیان اینکه تفاهم نامه گازی ایران و ترکیه در حد توافق کلی است و جزییات آن از جمله مقدار خرید گاز ترکیه، ‌نحوه خرید و قیمت آن باقی مانده است، اظهار داشت : تعیین جزییات آن منوط به تشکیل کمیته های کاری است.
حسینی با تاکید بر اینکه جزئیات تفاهم نامه هنوز اعلام نشده است، افزود:‌ طبق قانون اساسی هر نوع قرارداد باید قبل از انعقاد به تصویب  مجلس برسد.
وی در ادامه افزود: ‌متاسفانه رویه ای به وجود آمده است که مجلس در انعقاد قرار دادها ی بین المللی حضور ندارد و قرار دادهیای که بدون تصویب مجلس منعقد می شود غیر قانونی است و نمایندگان مجلس باید در جریان این قراداها قرار گیرند .
حسینی صدر خاطر نشان کرد: این امکان وجود دارد که مجلس برای مقطع کوتاه و یا مواردی تفویض اختیار نماید اما این تفویض اختیار نمی تواند همیشگی باشد و تصویب قوانین گازی و نفتی در حوزه بین المللی بدون تصویب مجلس خلاف قانون اساسی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet