انتخابات ریاست جمهوری
1400/01/31 17:05:30
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

تیم مذاکره کننده با راهنمایی و حمایت رهبری و مردم موفق می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: تیم مذاکره کننده با توجه به اشراف و شناختی که از مذاکره و غربی ها دارد و روند پیچیده را در برجام مدیریت کرده می تواند این روند را با راهنمایی مقام معظم رهبری و حمایت و پشتوانه تمام بخش های حاکمیت و مردم انجام بدهد.
تیم مذاکره کننده با راهنمایی و حمایت رهبری و مردم موفق می شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: تیم مذاکره کننده با توجه به اشراف و شناختی که از مذاکره و غربی ها دارد و روند پیچیده را در برجام مدیریت کرده می تواند این روند را با راهنمایی مقام معظم رهبری و حمایت و پشتوانه تمام بخش های حاکمیت و مردم انجام بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102971545622.jpg تیم,مذاکره,کننده,با,راهنمایی,و,حمایت,رهبری,و,مردم,موفق,می,شود Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تاکید داشتند نباید مذاکرات فرسایشی شود، گفت: در حال حاضر مذاکرات پیچیده سیاسی، امنیتی و اقتصادی را با کشورهای غربی و ایالات متحده آمریکا انجام می دهیم واقعیت امر این است که کار آسان و سهل نیست، افرادی که مطرح می کنند باید این مسیر را با سرعت و بدون چالش طی کرد و از جمهوری اسلامی ایراد می گیرند، شاید درک درستی از پیچیدگی روند مذاکرات ندارند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری چارچوب اصلی این دور از مذاکرات را مشخص کرده اند، این چارچوب به دو  نکته ختم می شود اولا بازگشت غربی ها به تمام  تعهدات خود و رفع تحریم و دوم دوری از فرسایشی شدن از مذاکرات.

وی بیان کرد:غربی ها ممکن است مذاکره برای مذاکره را در دستور کار داشته باشند و از یک طرف ما را سرگرم مذاکره کنند و از طرف دیگر با ادامه روند تحریم ها فشار اقتصادی بر مردم و نظام را افزایش دهند و در کنار آن روندهای تخریبی و ضد امنیتی را توسط رژیم صهیونیستی در منطقه و کشور دامن بزنند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: تیم مذاکره کننده با توجه به اشراف و شناختی که از مذاکره و غربی ها دارند و روند پیچیده را در برجام مدیریت کرده اند می توانند این روند را با راهنمایی مقام معظم رهبری و حمایت و پشتوانه تمام بخش های حاکمیت و مردم انجام بدهند.

رحیمی جهان آبادی تاکید کرد: با این حال باید به این نکته دقت کنند که غربی ها چه زمانی در نطنز انفجار انجام می دهند، چه وقتی مذاکره می کنند و چه  آنهایی که نقش خوب و بد بازی می کنند مجموعه  واحد هستند؛ آنها در بخش های مختلف تقسیم وظیفه کردند.

این نماینده مجلس توصیه کرد: ما باید در قبال غربی ها  و تصمیماتی که گرفته می شود مراقب باشیم اولا با دقت و سرعت بیشتر آنها را به سمت رفع تحریم ها سوق دهیم و از طرف دیگر از فرسایشی شدن و از افتادن به دام رفتارهای مزورانه و دوگانه غربی ها خود داری کنیم چون آنها نقش پلیس خوب و بد را بازی می کنند و رژیم صهیونیستی به عنوان ابزار تکمیلی به کار گرفته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر به این نکات دقت و توجه کنیم، مذاکرات می تواند برای کشور و مردم و نظام مفید باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet