هدر اصلی
1400/01/31 12:43:39
سرویس صحن
الهیان در تذکری در صحن علنی؛

کشور به سرعت به سمت پیری می رود/ارائه طرح جوانی جمعیت برای رفع موانع پیش روی فرزندآوری

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: یکسری از روایت های غلط علیه طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در فضای مجازی ارائه می شود، مصوبات در این طرح برای رفع موانع پیش رو در بحث فرزندآوری، معیشت، مسکن، درمان ناباروری، رایگان شدن زایمان و همچنین تحصیلات آموزشی و تسهیلات ازدواج انجام شده است.
کشور به سرعت به سمت پیری می رود/ارائه طرح جوانی جمعیت برای رفع موانع پیش روی فرزندآوری نماینده مردم تهران در مجلس گفت: یکسری از روایت های غلط علیه طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در فضای مجازی ارائه می شود، مصوبات در این طرح برای رفع موانع پیش رو در بحث فرزندآوری، معیشت، مسکن، درمان ناباروری، رایگان شدن زایمان و همچنین تحصیلات آموزشی و تسهیلات ازدواج انجام شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202007100788709249.jpg کشور,به,سرعت,به,سمت,پیری,می,رود/ارائه,طرح,جوانی,جمعیت,برای,رفع,موانع,پیش,روی,فرزندآوری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، زهره الهیان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 31 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، طی اخطاری با استناد به اصل 71 قانون اساسی مبنی بر اختیار مجلس در قانونگذاری در عموم مسائل، گفت: اخیرا هجمه هایی علیه مجلس در فضای مجازی و رسانه ها هدفمند آغاز شده و می گویند مجلس حق ورود قانونگذاری در حوزه جمعیت را ندارد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این هجمه علیه مجلس بی دلیل است و ما داریم به سرعت به سمت پیری جمعیت پیش می رویم، در حقیقت اگر اروپا طی 100 سال این مسیر را طی کرد جمعیت ما در طول 30 سال سالمند خواهد شد.

الهیان تاکید کرد: در طرح جوانی جمعیت، ما متولی سلامت را در بندهای مصوب شده، وزارت بهداشت قرار داده ایم و این منافاتی با تولی گری و تولیت وزارت بهداشت ندارد و همچنین برای شورایعالی انقلاب فرهنگی جایگاه نظارت را در نظر گرفته ایم که این موضوع هم طبق نقشه مهندسی کشور و راهبردهای کلان انجام شده است.

وی تصریح کرد: یکسری از روایت های غلط علیه این طرح در فضای مجازی ارائه می شود، مصوبات در طرح جمعیت برای رفع موانع پیش رو در بحث فرزندآوری، معیشت، مسکن، درمان ناباروری، رایگان شدن زایمان و همچنین تحصیلات آموزشی و تسهیلات ازدواج انجام شده است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر روایت صحیحی از این طرح برای مردم ارائه شود، افکار عمومی از این طرح استقبال خواهند کرد و ما در این طرح به صورت ویژه در بحث غربالگری، غربالگری اختیاری را در نظر گرفته ایم که با استانداردهایی که وزارت بهداشت برای آن تعریف می کند و توسط تشخیص پزشک متخصص این اقدام انجام می شود. امروزه بیش از 600 هزار سقط در سال در کشور انجام می شود که به نوعی این موضوع نسل کشی است.

علی نیک زادثمرین که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این نماینده گفت: بحث جمعیت کشور بسیار مهم است، اصل 71 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی را در عموم مسائل و حدود قانون اساسی را مجاز به قانونگذاری دانسته است بنابراین ما به افرادی که در فضای مجازی به تخریب مجلس می پردازند اخطار می کنیم که قانون مدار باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet