هدر اصلی
1400/01/31 13:15:10
سرویس صحن
زارعی کیاپی در نطق میان دستور:

مجلس با تصویب قوانین کارآمد همه اقدامات هر سه قوه را شفاف کند

نماینده مجلس تاکید کرد: جناب رئیس جمهوری در پایان دولت شما هستیم و شما حل مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی را در گرو انتخابات به شیوه سوئیسی می دانید.
مجلس با تصویب قوانین کارآمد همه اقدامات هر سه قوه را شفاف کند نماینده مجلس تاکید کرد: جناب رئیس جمهوری در پایان دولت شما هستیم و شما حل مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی را در گرو انتخابات به شیوه سوئیسی می دانید. https://cdn.icana.ir/d/019/202104107430198981.jpg مجلس,با,تصویب,قوانین,کارآمد,همه,اقدامات,هر,سه,قوه,را,شفاف,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، منصورعلی زارعی کیاپی در نشست علنی امروز (سه شنبه 31 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: براساس آنچه که در نگاه مومنان ملت شریف ایران که به هویت انقلابی این مجلس اعتماد کرده اند و منتظر تحول عمیق در حوزه های مختلف اداره کشور هستند، نمایندگان این تحولات را باید ابتدا از مجلس آغاز کنند، ملت بزرگ ایران مجلس را باید در میدان عمل ببیند، میدان عمل مجلس قانون گذاری  کارآمد و نظارت میدانی بر حسن اجزای قوانین است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس ادامه  داد: میدان عمل مجلس شفافیت امور اداره کشور است، مجلس باید شفافیت را از خود شروع کند و با تصویب قوانین کارآمد همه اقدامات هر سه قوه را شفاف کند، شفافیت مهمترین ابزار مبارزه با فساد و اصلی ترین مولفه ایجاد ارتباط برای ملت بزرگ ایران است. مجلس انقلابی به واسطه تدوین قوانین شفاف و کارآمد باید از همه ظرفیت های مردم در اداره کشور استفاده کند.

 نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس بیان کرد: همکاران مجلس در انجام وظایف نظارتی خود در سال گذشته در تراز مجلس انقلابی عمل نکرده و وضعیت معیشت مردم نگران کننده است و مجلس سنگین ترین مسئولیت را در این حوزه دارد، مجلس یازدهم  هم انقلابی است و هم قوی، تفکر انقلابی هیچ مشکلی را لاینحل نمی داند، تفکر انقلابی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و جنگ با استکبار جهانی را اداره کرده است، در تفکر انقلابی در انجام کارها نمی توانیم وجود ندارد در اوایل جنگ تفکر لیبرالیست راه حل مقابله با دشمن را زمین دادن و زمان گرفتن می دانست در جنگ اقتصادی اخیر همین تفکر بر سر میز برجام دست دادن به دشمن و صرفا خنده دشمن را راه حل مبارزه با استکبار و حل مشکلات می دانست.

وی اظهار داشت: این تفکر به خاطر همان لبخند دشمن راضی به اجرای یکجانبه همه تعهدات برجامی راضی شد و امروز چاره ای جز اعتراف به راه غلط رفته خود ندارد، ولی تفکر انقلابی دشمن را سر جایش نشاند و راهی جز تسلیم در مقابل ملت بزرگ ایران ندارد و این تفکر حتما می تواند مشکل تولید، توزیع، تورم، کنترل نظام پولی و وابستگی اقتصاد کشور به نفت را حل کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: تفکر انقلابی هرگز مردم را رها نمی کند و همواره منافع ملی را بر منافع فردی و حزبی و جریانی ترجیح می دهد.

زارعی در ادامه نطق میان دستور خود اظهار داشت: جناب رئیس جمهوری در پایان دولت شما هستیم و شما حل مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی را در گرو انتخابات به شیوه سوئیسی می دانید آیا مطالبه مردم در پایان دولتتان انتخابات قانون اساسی است؟ شما این روزها نگرانید که حتی مردم بر سر میز صبحانه به جیب خود نگاه می کنند برگه FATF را می بینند، نه آقای رئیس جمهور مردم سوال می کنند بیش از 30 میلیارد دلاری که در سال 97 برای گشایش اقتصادی وارد بازار شد چه شد، مردم سوال می کنند برجام چه نتیجه ای داشت و چه نصیب ملت شد.

وی افزود: مردم سوال می کنند دوستان شما در کشورهایی چون کانادا چه می کنند؟ سوال مردم این است چرا ظریف از دولت جدید آمریکا درخواست می کند اگر می خواهید کاری انجام دهید زمان انتخابات وقت مناسبی است، هنوز برخی دوستان شما اعتقاد دارند حتی جنازه برجام هم قابل احترام است.

زارعی گفت: آقای رئیس جمهور، مردم ایران بسیار هوشمند هستند و فراموش نمی کنند در این سال ها بر آنها چه گذشت، مردم می دانند وزیر آموزش و پرورش شما چه اندازه دغدغه سند 2030 دارد حتما به جیب ایشان نگاه کنید سند را خواهید دید، عجبا در پایان عمر دولتتان آمریکا و اروپا را قابل اعتماد نمی دانید به نظر شما اینگونه فرافکنی ملت ایران را راضی و شما را تطهیر می کند؟  ملت انقلاب ایران در انتخابات آینده تصمیم درست و انقلابی را خواهد گرفت.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه بیان کرد: جناب فتاح ریاست بنیاد مستضعفان، بیش از 4 هزار هکتار از اراضی حاصلخیز شهرستان ساری و میاندرود در اختیار شما است، مردم این دیار از شما به عنوان مدیر جهادی یاد می کنند برای حل مشکلات شان در خواست ایجاد مراکز عام المنفع و همچنین اشتغال را دارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet