هفته دفاع مقدس
1388/08/29 15:14:00
سرویس صحن
اکرمی خواستار شد

دولت هرچه سریعتر برنامه پنجم را تقدیم مجلس کند

**نماینده مردم تهران از دولت خواست هرچه زودتر برنامه پنجم توسعه را به مجلس ارائه دهد.

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص تاخیر در ارئه برنامه پنجم توسعه به مجلس ، تاکید کرد: دراین 4 ماه باقی مانده تا پایان سال، مجلس باید هم لایحه بودجه را بررسی کرده و هم قانون برنامه پنجم توسعه را تصویب کند.

وی با بیان اینکه دولت موظف ایت لایحه بودجه را تا 15 اذرماه به مجلس تقدیم کند، گفت:ما این دو لایحه سنگین را در پیش داریم و فکر و فهم ایجاب می کند که ابتدا برنامه پنجم بررسی و تصویب شود و سپس براساس آن لایحه بودجه مورد بررسی قرار گیرد.

اکرمی بر ضرورت ارائه هرچه سریعتر برنامه پنجم توسعه از سوی دولت تاکید کرد.

نماینده تهران در بخش دیگری از این گفتگو سه نکته را در مورد مدیریت لاریجانی در مجلس قابل توجه دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی 290 نماینده دارد که اداره آنها کاری مشکل است؛ اما رئیس مجلس در این مدت نشان داده است که  با سعه صدر می تواند مجموعه را مدیریت کند و تعامل خوبی با همه نمایندگان داشته باشند.

وی افزود: در مراسم و جلسات مختلف همانند اجلاس 30 سال قانونگذاری یا جلسات رای اعتماد، ایشان همواره با حوصله وتدبیر جلسات را اداره می کنند که این بیانگر توفیق لاریجانی دراین مسئولیت است.

رضا اکرمی گفت: همچنین در جلسات مشترک سران قوا یا جلساتی که در محضر مقام معظم رهبری برگزار می شود و یا در کنفرانس های خبری با وجود اینکه سابقه نمایندگی مجلس را نداشته اند، به خوبی از عهده کارها بر می آیند.

نماینده تهران اظهارداشت: لاریجانی توانسته در مورد مسائل داخلی و خارجی بدون افراط و تفریط موضع گیری کنند که این ویژگی از نقاط مثبت ایشان است.

وی در خصوص انتتشار مطالبی علیه رئیس مجلس در خبرگزاری ایرنا ، تصریح کرد: انتقاد در مورد افراد را کار صحیح و درستی می دانم اما به شرط انکه آگاهانه و منصفانه باشد.

اکرمی گفت: ولی اگر نقد ها غیر از این وادی باشد ، معلوم است که طرف نقد کننده یا ظرفیت ندارد یا قصد خیرخواهی و انصاف در قضاوت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet