عید سعید غدیرخم
1400/02/05 15:42:35
سرویس اجتماعی
فاضلی:

احتمال ورود ویروس کرونای هندی از مرز پاکستان به ایران ضعیف است

رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس، به دلیل عدم مراوده هند و پاکستان و محدودیت‌های تردد از مرز پاکستان به ایران احتمال ورود ویروس کرونای هندی از این محدوده به کشور را ضعیف دانست.
احتمال ورود ویروس کرونای هندی از مرز پاکستان به ایران ضعیف است رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس، به دلیل عدم مراوده هند و پاکستان و محدودیت‌های تردد از مرز پاکستان به ایران احتمال ورود ویروس کرونای هندی از این محدوده به کشور را ضعیف دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100281269697.jpg احتمال,ورود,ویروس,کرونای,هندی,از,مرز,پاکستان,به,ایران,ضعیف,است Icana

ملک فاضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، پیرامون تمهیداتی که در حوزه انتخابیه‌اش برای ممانعت از ورود ویروس کرونای هندی به کشور اندیشیده شده است، کما اینکه سراوان حدود 400 کیلومتر مرز مشترک با پاکستان دارد و 80 درصد امرار معاش مردم این منطقه از طریق مراودات مرزی صورت می‌گیرد، گفت: در برخی شهرهای این استان به دلیل پراکندگی جمعیت، ویروس کرونا انتشار پیدا نمی‌کند و این کمک مثبتی است که باعث شده بخشی از این منطقه از نظر شیوع کرونا دارای وضعیت آبی باشد.

کمبود امکانات انجام تست کرونا در سیستان‌وبلوچستان مانعی در مسیر تشخیص تعداد مبتلایان است

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشیم که استان محرومی همچون سیستان و بلوچستان از امکانات لازم جهت انجام تست تشخیص کرونا برخوردار نیست، بنابراین نمی‌توان تشخیص داد که بدن چه تعداد از افراد به این ویروس آلوده شده است به همین دلیل آمار ارائه شده از مبتلایان به کرونا در این منطقه قابل استناد نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ما باید آمادگی ضمنی برای مقابله با هر نوع ویروس کرونای جهش یافته در این استان را داشته باشیم، تصریح کرد: پاکستان با هندوستان هیچ گونه مراوده‌ای ندارند، بنابراین احتمال ورود این ویروس به پاکستان بسیار کم است و این مرز نمی‌تواند تهدیدی برای انتقال ویروس کرونای هندی به کشور باشد. از سوی دیگر ارتش پاکستان تردد از مرزهای کشور خود را بسیار محدود کرده است، تاجاییکه محدودیت‌هایی که در مرز ایران و پاکستان ایجاد شده بر معیشت مردم این منطقه نیز تاثیرگذار بوده است.

60 درصد مراکز بهداشتی و درمانی روستاهای این منطقه فاقد پزشک هستند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: هم‌اکنون استان سیستان و بلوچستان از حداقل‌های امکانات بهداشتی و درمانی نیز بی‌بهره است، کما اینکه 60 درصد مراکز بهداشتی و درمانی روستاهای این منطقه فاقد پزشک هستند و هیچ گونه آزمایشی برای تشخیص انواع بیماری‌ها در این مناطق انجام نمی‌شود.

رییس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته مسئولان اقدامات ارزنده‌ای در جهت رفع مشکلات مردم این منطقه انجام داده‌اند، اما به دلیل محرومیت تاریخی که در این استان وجود دارد، کافی نبوده است و وضعیت اقتصادی مردم نیز بر گسترش دامنه مشکلات آنها دامن زده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet