انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/12 12:40:02
سرویس اقتصادی
خسروی:

اقتصاد شرطی؛ مانع سرمایه‌گذاری می‌شود

نماینده مردم بیرجند در مجلس با تاکید بر اینکه اقتصاد شرطی مانع سرمایه‌گذاری می‌شود، گفت: اقتصاد را نباید به رفع تحریم گره زد و باید استقلالمان را حفظ کنیم.
اقتصاد شرطی؛ مانع سرمایه‌گذاری می‌شود نماینده مردم بیرجند در مجلس با تاکید بر اینکه اقتصاد شرطی مانع سرمایه‌گذاری می‌شود، گفت: اقتصاد را نباید به رفع تحریم گره زد و باید استقلالمان را حفظ کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106187899570.jpg اقتصاد,شرطی؛,مانع,سرمایه‌گذاری,می‌شود Icana

حسین خسروی اسفزار در گفت و گو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه خنثی‌سازی تحریم‌ها با تکیه بر استفاده از ظرفیت داخل صورت می‌گیرد، گفت: ضمن قدردانی از تلاش‌های دولت اما رضایت کامل از خروجی اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم به دست نمی‌آید و بسیاری از مدیران "ما می‌توانیم" را باور نکردند.

وی با بیان اینکه جایگاه ایران در بازار کشورهای همسایه خوب نیست، افزود: پیش از اینکه از رفع تحریم‌ها حرف بزنیم باید خنثی‌سازی تحریم‌ها را با تکیه بر توان داخل مورد توجه قرار داد و اینکه می‌گوییم اقتصاد را به رفع تحریم گره نزنید به این منظور است که استقلال خودمان را حفظ کنیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا کسی باور می‌کرد آمریکا و اروپا که مدعیان حمایت از حقوق بشر هستند، جنایت کنند و حتی دارو را بر مردم ایران تحریم کنند؟ مقام معظم رهبری در این رابطه فرمودند اصل را بر این بگذارید که تحریم همچنان باقی است.

اقتصاد شرطی؛ مانع سرمایه‌گذاری می‌شود

خسروی افزود: وقتی اقتصاد شرطی شود و بگویند "بایدن" آمده و از این موارد، سرمایه‌گذار داخلی و خارجی ریسک سرمایه‌گذاری را نمی‌پذیرد و اصلا در کشور سرمایه‌گذاری صورت نخواهد گرفت و تولید متزلزل می‌شود؛ اگر به تولید داخلی فکر نکنیم، استعدادهای داخلی شکوفا نمی‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس تصریح کرد: برای تولید در برخی جاها نیازمند مواد اولیه هستیم اما دولت هشت سال است در رفع تحریم کار می‌کند و به هیچی نرسیده است؛ وعده‌های فراوانی که دولت داد از جمله دیوار تحریم‌ها شکست، اگر برجام را امضا نکنید روزانه 120 میلیون دلار به کشور ضرر می‌رسد و بسیاری از موارد دیگر، آیا جواب داد؟ برجام چه سالی امضا شد؟ متاسفانه هیچکدام از وعده های دولت در برجام عملیاتی نشد و ما باید استقلال خودمان را حفظ کنیم و بر تولید داخل متمرکز شویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet