هدر اصلی
1400/03/02 09:10:11
سرویس اجتماعی
شاکری عنوان کرد:

پدیده پانسیون نشینی چقدر جدی است؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اطلاعاتی در خصوص پانسیون نشینی در اختیار عموم مردم و رسانه‌ها قرار بگیرد تا چهره اشتباهی از آن در افکار عمومی نقش نبندد.
پدیده پانسیون نشینی چقدر جدی است؟ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: باید اطلاعاتی در خصوص پانسیون نشینی در اختیار عموم مردم و رسانه‌ها قرار بگیرد تا چهره اشتباهی از آن در افکار عمومی نقش نبندد. https://cdn.icana.ir/d/019/202012106089953601.jpg پدیده,پانسیون,نشینی,چقدر,جدی,است؟ Icana

اقبال شاکری در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با پانسیون نشینی در پایتخت گفت: مشکلات عدیده‌ای با رشد قیمت مسکن در یک سال گذشته شاهد بودیم که گاهی خود را به شکل معضلات و پدیده‌های نو نشان می‌دهند. از پشت‌بام خوابی تا پانسیون نشینی که هر یک در بطن جامعه وجود دارند و هر بار خود را در قالب خبری جنجالی در سرتیتر رسانه‌ها قرار می‌دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس افزود: موضوعات مربوط به مسکن بر عهده شهرداری و وزارت راه و شهرسازی است. باید تمام اطلاعات در خصوص پانسیون نشینی در اختیار عموم مردم و  رسانه‌ها قرار بگیرند تا چهره اشتباهی از آن در افکار عمومی نقش نبندد.

پانسیون نشینی در سطح کلان و گسترده نیست

وی ادامه داد: موضوع پانسیون نشینی که به تازگی مطرح می‌شود٬ در سطح کلان و گسترده نیست. در ضمن پانسیون نشینی در برخی از مواقع می‌تواند به گونه‌ای دیگر باشد؛ به فرض مثال برخی از خانواده‌ها می‌توانند اتاق‌های خالی خود را با تایید و صلاحیت دانشجویان توسط دانشگاه‌ها با مبلغ کم به آنها اجاره دهند. بر همین اساس می‌توان به پدیده پانسیون نشینی نگاه مثبتی از نوع کمک به همنوع در شرایط سخت داشته باشیم.

در حال حاضر با کمبود مسکن در کشور مواجه هستیم و این مسئله نه تنها طی چند سال اخیر حل نشده٬ بلکه شاهد رشد چند برابری قیمت مسکن و اجاره بهای منازل مسکونی هستیم

شاکری در خصوص گرانی قیمت مسکن تاکید کرد: در حال حاضر با کمبود مسکن در کشور مواجه هستیم و این مسئله نه تنها طی چند سال اخیر حل نشده٬ بلکه شاهد رشد چند برابری قیمت مسکن و اجاره بهای منازل مسکونی هستیم. متاسفانه توازنی بین عرضه و تقاضا در حوزه مسکن وجود نداشته است. در این شرایط حدود ۱۰ میلیون خانوار شاید هم بیشتر متقاضی مسکن هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: مسکن نیاز اساسی بشر است و باید به هر طریق ممکن تامین شود. حدود ۱۰ میلیون خانوار یا به صورت تک عضوی و یا چند عضوی متقاضی آن هستند. برهمین اساس میزان تقاضا برای خرید مسکن بسیار زیاد است. اما عرضه آن بسیار کم٬ همین عاملی بر رشد قیمت مسکن شده است. اقدامات عدیده‌ای از قبیل طرح‌های مالیات بر خانه‌های خالی، ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی و... برای به تعادل رساندن بازار مسکن مطرح شد تا شاهد رشد بی رویه قیمت مسکن نباشیم.

بیشتر بخوانید:

شاکری در پایان خاطر نشان کرد: باید بپذیریم اجرایی شدن طرح‌های متعدد مسکن از مالیات بر خانه‌های خالی تا اجاره داری حرفه ای و  مالیات بر عایدی سرمایه تنها بخشی از نیاز جامعه را در حوزه مسکن برطرف می‌کند٬ اما می‌تواند نقش بزرگی در به تعادل رساندن بازار نامتوازن قیمت مسکن باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet