خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1400/02/10 19:44:45
سرویس فرهنگی
مقتدایی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد:

درخواست برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت مجازی

نماینده مردم اصفهان طی نامه‌ای از معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش خواستار برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت مجازی و تشکیل فوری کمیته مربوطه شد.
درخواست برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت مجازی نماینده مردم اصفهان طی نامه‌ای از معاون اول رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش خواستار برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت مجازی و تشکیل فوری کمیته مربوطه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202102109015622338.jpg درخواست,برگزاری,امتحانات,پایه,نهم,و,دوازدهم,به,صورت,مجازی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی در پی اعتراضات دانش آموزان و خانواده های آنان در خصوص امتحانات پایه نهم و دوازدهم، طی نامه ای به معاون اول رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش خواستار برگزاری امتحانات به صورت مجازی و تشکیل فوری کمیته مربوطه شد. 

متن نامه به این شرح است:

جناب آقای دکتر جهانگیری

 جناب آقای حاجی میرزایی

اعلام وزارت آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم پایه های نهم و دوازدهم، باعث ایجاد نگرانی برای دانش آموزان و خانواده های مکرم آنان شده است. این درحالیست که موج چهارم شیوع کرونا فراگیر شده، که این مسئله قطعا باعث افزایش احتمال ابتلا به کرونا و طبیعتا ایجاد خطر برای دانش آموزان، خانواده ها و کادر اداری آموزشی می گردد. با توجه به برگزاری کلاسهای ترم جاری به صورت مجازی و‌ تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در ترمهای گذشته، برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری می تواند مدنظر قرار گیرد.

قطعا یکی از دغدغه های وزارت آموزش و پرورش در برگزاری حضوری امتحانات، رعایت مبحث مهم عدالت آموزشی است. دانش آموزان و کارشناسان متعددی اظهار می دارند که راه حل های گوناگونی در راستای رعایت عدالت آموزشی و غیرحضوری برگزار شدن امتحانات وجود دارد؛ که به نظر می رسد این نظرات قابل بررسی است. در همین راستا پیشنهاد می شود آن وزارتخانه باقید فوریت کمیته ای تشکیل و با دعوت از کارشناسان، صاحب نظران و دانش آموزان، طرح ها و پیشنهادات مربوطه را بررسی و اجرایی نماید.

در همین راستا با عنایت به درخواست مکرر دانش آموزان، خانواده ها و صاحب نظران، ضمن تاکید مجدد بر اولویت برگزاری غیرحضوری امتحانات، مستدعی است دستور فرمایید در اسرع وقت کمیته مربوطه تشکیل و پیشنهادات و راه حل ها بررسی شود و اینجانب را نیز از نتیجه اقدامات انجام شده مطلع نمایند. نگرانی های جدی موجود برای دانش آموزان و خانواده ها و همچنین عدم اهتمام جدی آن وزارتخانه بر تبیین صحیح و اقناعی تصمیمات خود و عدم اطلاع رسانی مستدل و منطقی، قطعا باعث افزایش نگرانی ها خواهد شد.

از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نماید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet