خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/11 12:13:52
سرویس سیاسی
میرتاج الدینی:

تمایل عربستان به برقراری روابط با ایران نمونه بارز پیروزی میدان بر دیپلماسی است

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی معتقد است ورود مقتدرانه جمهوری اسلامی در حوزه منطقه، باعث شد در نهایت عربستان سعودی از مسیر انحراف به سمت حقیقت باز گردد و این نمونه بارز پیروزی میدان بر مذاکره و دیپلماسی است.
تمایل عربستان به برقراری روابط با ایران نمونه بارز پیروزی میدان بر دیپلماسی است نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اسلامی معتقد است ورود مقتدرانه جمهوری اسلامی در حوزه منطقه، باعث شد در نهایت عربستان سعودی از مسیر انحراف به سمت حقیقت باز گردد و این نمونه بارز پیروزی میدان بر مذاکره و دیپلماسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105150624826.jpg تمایل,عربستان,به,برقراری,روابط,با,ایران,نمونه,بارز,پیروزی,میدان,بر,دیپلماسی,است Icana

سید محمد رضا میر تاج الدینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصمیم بن سلمان برای برقراری مجدد روابط با جمهوری اسلامی ایران بعد از شکست در حوزه یمن، گفت: این اتفاق یکی از نمونه های پیروزی میدان بر مذاکره و دیپلماسی است و نشان می دهد اگر در میادین با اقتدار وارد شویم، طرف مقابل از مسیر انحراف به سمت حقیقت باز می گردد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ایستادگی ایران در مقابل تمام فشارها و تحریم ها، اظهار داشت: بعد از شکست مفتضحانه عربستان در جنگ یمن و بعد از پایان کار دوره ترامپ، بن سلمان متوجه شد مقابله با ایران به نفعش نیست.

وی همچنین روابط جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه و مسلمان در منطقه را بر پایه روابط متقابل دانست و افزود: جمهوری اسلامی پس از گوشزدها مکرر به عربستان درباره اشتباه آنها در حمله به یمن و تذکر درباره ضرورت احترام به حقوق ملت این کشور، از مردم مظلوم یمن طی تجاوز 6 ساله عربستان و هم پیمانانش حمایت کرد که در نهایت منجر به تضعیف عربستان شد.

میر تاج الدینی در ادامه طرح صلح هرمز را مثل سایر طرح های صلح جمهوری اسلامی در راستای رشد، توسعه و عزت کشورهای منطقه توصیف کرد و بیان داشت: کشورهای منطقه باید بدانند وابستگی به ابرقدرت ها که نگاه گاو شیرده را به کشورهای عربی دارند، درست نیست.

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه به خصوص عربستان باید بدانند تنها با برقراری روابط دوستانه و برادرانه با کشورهای مسلمان می تواند به توسعه حقیقی دست پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet