انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/17 15:20:35
سرویس اقتصادی
میرتاج‌الدینی مطرح کرد؛

لزوم برخورد جدی سازمان امور مالیاتی با فراریان مالیاتی/فشار نباید تنها بر گردن اقشار متوسط و واحدهای تولید خُرد باشد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سازمان امور مالیاتی باید با جدیت به دنبال سد راه‌های فرار برای خاطیان باشد زیرا نباید فشار پرداخت مالیات بر گردن اقشار متوسط جامعه، واحدهای تولیدی خُرد و حقوق بگیران ثابت باشد ولی متاسفانه سازمان مالیاتی به دلیل ضعف ساختاری تاکنون نتوانسته به درستی عمل کند.
لزوم برخورد جدی سازمان امور مالیاتی با فراریان مالیاتی/فشار نباید تنها بر گردن اقشار متوسط و واحدهای تولید خُرد باشد نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سازمان امور مالیاتی باید با جدیت به دنبال سد راه‌های فرار برای خاطیان باشد زیرا نباید فشار پرداخت مالیات بر گردن اقشار متوسط جامعه، واحدهای تولیدی خُرد و حقوق بگیران ثابت باشد ولی متاسفانه سازمان مالیاتی به دلیل ضعف ساختاری تاکنون نتوانسته به درستی عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104920321301.jpg لزوم,برخورد,جدی,سازمان,امور,مالیاتی,با,فراریان,مالیاتی/فشار,نباید,تنها,بر,گردن,اقشار,متوسط,و,واحدهای,تولید,خُرد,باشد Icana

سید محمد رضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مسئولیت سازمان امور مالیاتی در تحقق درآمدهای مالیاتی در سال جاری و جلوگیری از فرارهای مالیاتی گفت: مهمترین اقدام سازمان امور مالیاتی ایجاد سامانه شفافیت مالی در همه عرصه‌هاست و این موضوع از ادوار قبلی مجلس هم در کمیسیون اقتصادی مطرح بوده اما تاکنون اقدام موثری انجام نشده است.

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی با توجه به گستردگی فناوری اطلاعات می‌تواند، بر حساب‌های فروشگاه ها، واحدهای تولیدی و اقتصادی، شرکت ها و ... راسا ورود کرده و به صورت شفاف مالیات‌ها را محاسبه کند. در صورت وجود شفافیت مالی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی فشار بر قشر کارمندان  و قشر خاص جامعه مانند کسبه جزء کاهش خواهد یافت زیرا همیشه تنها مالیات از این اقشار به طور منظم دریافت شده است.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد:‌ سازمان امور مالیاتی باید به سراغ افرادی برود که از طریق دلال بازی و سفته بازی توانسته‌اند درآمدهای نجومی کسب کنند. در همین راستا حجت‌الاسلام بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی پیشنهادی را در زمان بررسی بودجه 1400 در صحن علنی ارائه و در نهایت مصوب شد که براساس آن باید یک حساب فروش برای هر فرد فعال در عرصه فعالیت‌های اقتصادی معرفی شود تا مالیات بر ارزش افزوده و دیگر مالیات ها به راحتی محاسبه شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اکنون زنجیره و روند دریافت مالیات بر ارزش افززوده درست نیست، عده‌ای این مالیات را پرداخته و تعدادی دیگر آن را نمی‌پردازند بنابراین با تعیین حساب افزوده تجاری افراد عدالت بیشتری برقرار خواهد شد.

وی تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی باید با جدیت به دنبال سد راه‌های فرار برای خاطیان باشد زیرا نباید فشار پرداخت مالیات بر گردن اقشار متوسط جامعه، واحدهای تولیدی خُرد و حقوق بگیران ثابت باشد ولی متاسفانه سازمان مالیاتی به دلیل ضعف ساختاری تاکنون نتوانسته به درستی عمل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet