انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/19 08:27:16
سرویس بین الملل
مالکی:

عربستان باید در راستای کشورهای اسلامی گام بردارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران از برقراری روابط با سعودی‌ها استقبال می‌کند، گفت: سیاست‌های عربستان در منطقه شکست خورده و آنها به این نتیجه رسیدند که باید با ایران کنار بیایند لذا شرط ما حرکت عربستان در مسیر منافع کشورهای اسلامی است.
عربستان باید در راستای کشورهای اسلامی گام بردارد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران از برقراری روابط با سعودی‌ها استقبال می‌کند، گفت: سیاست‌های عربستان در منطقه شکست خورده و آنها به این نتیجه رسیدند که باید با ایران کنار بیایند لذا شرط ما حرکت عربستان در مسیر منافع کشورهای اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006109433881720.jpg عربستان,باید,در,راستای,کشورهای,اسلامی,گام,بردارد Icana

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تغییر لحن ولیعهد عربستان در ارتباط با ایران و تلاش این کشور برای برقراری مجدد روابط با جمهوری اسلامی، گفت: بن سلمان در اظهارات خود به تغییر رفتار منفی ایران در منطقه برای برقراری روابط با عربستان اشاره کرده که این موضوع قابل تامل است؛ در واقع جمهوری اسلامی ایران چنین انتظاری از سعودی‌ها دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هر حرکت جمهوری اسلامی ایران در منطقه در جهت رفع مشکلات جهان اسلام بوده و نمونه آن در برخورد با داعش بود. اقدامات مثبت جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف چیزی نیست که به منافع عربستان آسیب بزند.

مالکی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد که عربستان رفتارهای خود را در منطقه تغییر دهد زیرا حضور سعودی‌ها در یمن یا حمایت از برخی جریانات تکفیری در جهان اسلام یا حمایت عربستان از اسرائیل هیچ توجیهی برای کشورهای اسلامی ندارد.

وی اضافه کرد: ما مذاکرات با عربستان را مثبت ارزیابی می کنیم اما مشروط به اینکه این کشور در راستای کشورهای اسلامی گام بردارد، از مذاکرات با سعودی‌ها استقبال می‌کنیم زیرا روابط دو کشور قطعا در منطقه تاثیرگذار است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اینکه ایران توانسته در جهت منافع ملی و جهان اسلام توفیقاتی حاصل کند، در تمایل سعودی ها برای مذاکره با ایران تاثیر داشته است. البته سیاست‌های عربستان در منطقه شکست خورده و آنها به این نتیجه رسیدند که باید با ایران کنار بیایند و ما از برقراری روابط با سعودی‌ها استقبال می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet