هدر اصلی
1400/02/13 11:33:45
سرویس سیاسی
الهیان مطرح کرد؛

عضویت در کمیسیون مقام زن فرصتی برای تعامل و ارایه دستاوردهای زنان ایران

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس عضویت جمهوری اسلامی در کمیسیون مقام زن سازمان ملل را فرصتی برای تعامل و ارایه دستاوردهای حوزه زنان و خانواده در سطح بین‌المللی دانست.
عضویت در کمیسیون مقام زن فرصتی برای تعامل و ارایه دستاوردهای زنان ایران رئیس کمیته حقوق بشر مجلس عضویت جمهوری اسلامی در کمیسیون مقام زن سازمان ملل را فرصتی برای تعامل و ارایه دستاوردهای حوزه زنان و خانواده در سطح بین‌المللی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/202004100611681093.jpg عضویت,در,کمیسیون,مقام,زن,فرصتی,برای,تعامل,و,ارایه,دستاوردهای,زنان,ایران Icana

زهره الهیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عضویت جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره و از سال های بعد از انقلاب در تعامل با جوامع بین المللی بوده است، عضویت ایران در کمیسیون مقام زن سازمان ملل فرصتی برای تعامل و ارائه دستاوردهای ایران در حوزه زنان و خانواده است.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی افزود: ایران با حضور در مجامع و مجالس گذشته نسبت به ارائه دستاوردهای حوزه زنان و خانواده برای سایر کشورها اقدام کرده که این دستاوردها برای سایرین بسیار قابل تامل و جالب بود.

الهیان یادآور شد: آمار و ارقام مرتبط با پیشرفت زنان در حوزه‌های مختلف از جمله ورزش، مناصب مدیریتی، سطوح تحصیلی و آموزش عالی، حضور زنان پژوهشگر در جایگاه تحقیقاتی و مطالعاتی، حضور زنان کارآمد در حوزه صنعت و کارآفرینی و دستاوردهایی از این نوع با بیان فعالان حوزه زنان در کشورهای مختلف موجب می‌شود تا ما بتوانیم این تجربیات را با زنان فعال درسایر کشور به اشتراک بگذاریم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه اظهار داشت: نمایندگان زن نیز می‌توانند نقش و اثرگذاری خود را با عضویت جمهوری اسلامی در کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد، داشته باشند.

این عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون مقام زن بالاترین جایگاه بین المللی است که در سازمان ملل متحد به عنوان کرسی پیگیری حقوق زنان و بهبود شرایط زن در عرصه بین الملل است و حضور ایران در این جایگاه می تواند نقش فعالان حوزه زنان و نمایندگان مجلس را جدی تر نمایان کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet