خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/25 11:50:45
سرویس سیاسی
نظری:

ریاض برای همکاری با تهران باید حسن نیت نشان دهد/ تغییر لحن سیاسی کافی نیست

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس گفت: تغییر لحن مقامات سعودی ها نمی تواند مبنای جهت گیری و چرخش سیاست خارجی کشورمان باشد.
ریاض برای همکاری با تهران باید حسن نیت نشان دهد/ تغییر لحن سیاسی کافی نیست رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس گفت: تغییر لحن مقامات سعودی ها نمی تواند مبنای جهت گیری و چرخش سیاست خارجی کشورمان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005103554818205.jpg ریاض,برای,همکاری,با,تهران,باید,حسن,نیت,نشان,دهد/,تغییر,لحن,سیاسی,کافی,نیست Icana

علیرضا نظری در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهداف تغییر لحن عربستان در مقابل کشورمان، گفت: سیاست خارجی هر کشوری دارای چارچوب و اصول مشخصی است اما تغییر لحن صرف از سوی سعودی ها نمی تواند مبنای صرف همکاری باشد زیرا آنها در زمان های مختلف زمینه ناامنی در منطقه را با همکاری همپیمانان فرامنطقه ای خود فراهم کرده اند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دغدغه های مشترکی مانند ایجاد ثبات در منطقه، شکوفایی اقتصادی در غرب آسیا، نابودی گروه های تروریستی و غیره میان همسایگان از جمله ایران و عربستان وجود دارد که برای رسیدگی به آنها نیاز به تغییر رویکرد وجود دارد اما در این میان  سعودی ها ابتدا باید سیاست خارجی خود را دستخوش تغییر دهند.

وی با بیان اینکه بدون شک تغییر رویکرد کشورمان در مقابل عربستان باید از سوی شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی قرار بگیرد، ادامه داد: به عبارتی تصمیم در این خصوص مبتنی بر خرد جمعی و بر اساس تامین منافع ملی است لذا نباید نگاه فردی و سیاسی به این امر داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عبارتی تغییر لحن مقامات سعودی ها نمی تواند مبنای جهت گیری و چرخش سیاست خارجی کشورمان باشد بلکه باید تصمیمی با رویکرد ملی اتخاذ شود.

رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سعودی ها همزمان با تغییر لحن باید در عرصه اجرای سیاست های منطقه ای نیز تغییر ایجاد کنند و دست از تجاوز به سرزمین یمن و همچنین حمایت از گروه های تنش آفرین در منطقه بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet