انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/19 13:32:22
سرویس سیاسی
گیلانی:

نرمش سیاسی عربستان در مقابل ایران بیانگر هراس از توافق هسته‌ای است

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس گفت: تغییر لحن سعودی ها در مقابل کشورمان، به دلیل هراس از دستیابی به توافق غرب با ایران است.
نرمش سیاسی عربستان در مقابل ایران بیانگر هراس از توافق هسته‌ای است عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس گفت: تغییر لحن سعودی ها در مقابل کشورمان، به دلیل هراس از دستیابی به توافق غرب با ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100345472344.jpg نرمش,سیاسی,عربستان,در,مقابل,ایران,بیانگر,هراس,از,توافق,هسته‌ای,است Icana

سهراب گیلانی در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تغییر لحن سعودی ها در مقابل جمهوری اسلامی ایران، گفت: سعودی ها احتمال می دهند که آمریکایی ها و اروپایی ها با ایران به توافق برسند که این موضوع نیز برای آنها آسیب زا خواهد بود زیرا به کشوری بی خاصیت و خنثی تبدیل می شوند.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که مقامات این کشور تلاش می کنند با نرمش هایی سیاست خارجی خودشان در منطقه را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: همچنین ریاض امروزه در باتلاق یمن گیر کرده است و مشاهده می شود یمنی ها توانسته اند با ارتقاء توانمندی دفاعی خود خاک سعودی را مورد هدف قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در واقع عربستان می خواهد از نفوذ ایران در منطقه استفاده کند تا جنگ یمن خاتمه یابد و بیش از این شاهد شکست های پی در پی نباشند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد ایران با کشورهای همسایه‌اش دارای اشتراکات متعدد اعتقادی، جغرافیایی، فرهنگی و غیره است و ارتقاء همکاری منطقه ای می تواند سبب ایجاد امنیت و ثبات در عرصه های مختلف شود لذا تعامل با کشورها راهبردی استراتژیک بشمار می رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet