خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/13 17:39:53
سرویس سیاسی
پیرهادی:

ملاک احراز صلاحیت‌ها داوطلبان باید اسناد مثبت باشد/هیأت‌های نظارت حق مردم را مراعات کنند

عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا خواستار رعایت انصاف و عدالت در رسیدگی به شکایت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا شد.
ملاک احراز صلاحیت‌ها داوطلبان باید اسناد مثبت باشد/هیأت‌های نظارت حق مردم را مراعات کنند عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا خواستار رعایت انصاف و عدالت در رسیدگی به شکایت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007100838924115.jpg ملاک,احراز,صلاحیت‌ها,داوطلبان,باید,اسناد,مثبت,باشد/هیأت‌های,نظارت,حق,مردم,را,مراعات,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن پیرهادی خواستار رعایت انصاف و عدالت در رسیدگی به شکایت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا شد و گفت: هیات‌های نظارت در بررسی مجدد پرونده‌های معترضان اسناد مثبت را ملاک عمل قرار دهند و از تصمیم گیری بر اساس گزارشات غیر رسمی و نامعتبر خودداری کنند.

این عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا با بیان اینکه همان طور که در روایت مکررا تاکید شده است حفظ آبروی مومن از حفظ آبروی خانه خدا مهمتر واولاتر است، ادامه داد: ضروری است که هیات‌های نظارت به دور از نگاه سیاسی، جناحی، قومی و مذهبی در بررسی شکایات و احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و روستا مراقب آبروی مردم بوده و هوشیار باشند که خواسته یا نخواسته در جهت تامین منافع شخصی یا گروهی حقی از فردی را ضایع نکنند.

وی اظهار کرد: ملاک عمل و رویکرد اعضای محترم هیات‌های نظارت و اجرایی در بررسی صلاحیت و رسیدگی به شکایت آن دسته از داوطلبانی که صلاحیت شان از سوی هیات‌های اجرایی و هیات‌های نظارت شهرستان‌ها تایید نشده است باید اسناد مثبت ارجاع شده به آنها باشد و از توجه به هرگونه گزارش غیر رسمی و پراکنده گویی‌ها که از غرض قومی  و محلی خالی نیستند، خودداری کنند.

 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: هیات‌های نظارت و اجرایی در استانها باید از اسناد شخصی مردم که نزد آنها به امانت است، صیانت ومراقبت کنند.

 پیرهادی با تاکید بر اینکه مراعات حق مردم و حق نظام در انتخابات شوراهای شهر وظیفه هیات‌های نظارت است، ادامه داد: بسترسازی برای برگزاری انتخاباتی با حداکثر مشارکت مردم بر دوش دستاندرکاران انتخابات است، بنابراین ضروری است، دستگاه‌های نظارتی و مراجع قانونی با وسواس بیشتر به هیات‌های نظارت گزارش دهند و به جد مراقبت کنند که حقی از فردی یا گروهی ضایع نشود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet