هدر اصلی
1388/08/30 10:15:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس:

نمایندگان با جدیت مسیر توسعه را دنبال کنند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان باید دغدغه توسعه و پیشرفت کشور در تمامی عرصه‌ها را داشته باشند و با جدیت این مسیر را دنبال کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" عصر روز جمعه در حاشیه مراسم اختتامیه نهمین دوره مسابقات سراسری حفظ قرآن کریم و نهج البلاغه کشور که در مجتمع یاوران مهدی (عج) شهر قم برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن دهم آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس گفت: شهید مدرس مجاهدی پارسا و ثابت قدم بود که لحظه‌اى با استبداد و استعمار سازش نکرد و در تمامى مدت عمر با ساده زیستى، تواضع، قناعت و بندگی خداوند متعال کمالات معنوى را کسب کرد.

وی افزود: این شهید بزرگوار در شرایط حساس کشور با عزمى راسخ در مقابل ستمگران عصر خود به مقابله برخاست و سلطه‌گرى استعمارگران را افشا کرد.

لاریجانی ادامه داد: شهید مدرس به دنبال ایجاد اندیشه‌ای بالنده در مجلس بود که نمایندگان مردم بدون هراس از بیگانگان سخن گفته و برنامه‌های خود را اعلام کنند.

رییس مجلس شورایاسلامی با بیان اینکه شهید مدرس در کنار مبارزات سیاسی خود، فقیه و مجتهدی وارسته بود و همواره در تحلیل مسایل آموزه‌های دینی را در نظر می‌گرفت، یادآور شد:

ایشان خواستار جاری شدن نگاه عمیق اسلامی در مجلس و در میان نمایندگان مردم بود.

لاریجانی همچنین کلی‌نگری به مسائل ملی را از دیگر وی‍ژگی‌های برجسته شهید مدرس برشمرد  و وی را نماد و الگوی برجسته ملی دانست.

وی خاطرنشان کرد: شهید مدرس با ذهن و اندیشه گسترده خود همواره خواستار پیشرفت و توسعه پایدار و ایجاد صنایع ماندگار در کشور بود.

لاریجانی ادامه داد: این فقیه مجاهد، مبارزه با دیکتاتوری، استبدادستیزی، استقلال‌طلبی، ایستادگی در برابر دشمنان و پیشرفت کشور را تا هنگام شهادت و با جدیت دنبال می‌کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی راه امام و انقلاب را راه شهید مدرس دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز امروز مسیر بالنده و عزتمند امام راحل(ره) و شهید مدرس را دنبال می‌کنند.

لاریجانی با بیان اینکه امروز و در این برهه حساس نمایندگان مردم باید در تصمیمات خود با دقت نظر و آگاهی رفتار کنند، تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید پیروی از خط امام و رهبری را سرلوحه کار خویش قرار داده و در کنار عزیز شمردن خط فکری ولایت فقیه در عمل به دنبال اجرایی کردن منویات ایشان باشند.

وی با ابراز تاسف از اینکه امروز برخی تنها شعار پیروی از ولایت فقیه سر می‌دهند، تاکید کرد: امروز نظام اسلامی نیازمند تجلی حقیقی ولایت فقیه در تمامی شئون حکومتی است.

رییس قوه مقننه خاطرنشان ساخت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید دغدغه توسعه و پیشرفت کشور در تمامی عرصه‌ها را داشته باشند و با جدیت این مسیر را دنبال کنند.

وی در پایان یادآور شد: نمایندگان نباید به واسطه پیروی از احزاب گوناگون و قرار گرفتن در فضای سیاسی‌بازی گروه‌ها، از خدمت به مردم دور باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet