هدر اصلی
1400/02/16 17:14:37
سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون زنان مجلس در توضیح بازدید از بیمارستان شهید اکبر آبادی:

تحقق 33 درصد از خدمات ناباروری در بیمارستان شهید اکبرآبادی/ 17 درصد از بیماران این بیمارستان را اتباع خارجی شامل می شود

رئیس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به بازدید از بیمارستان ۲۲۵ تختخوابی شهید اکبرآبادی از تحقق ۳۳درصد خدمات ناباروری در این بیمارستان خبر داد.
تحقق 33 درصد از خدمات ناباروری در بیمارستان شهید اکبرآبادی/ 17 درصد از بیماران این بیمارستان را اتباع خارجی شامل می شود رئیس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به بازدید از بیمارستان 225 تختخوابی شهید اکبرآبادی از تحقق 33درصد خدمات ناباروری در این بیمارستان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202105103668812790.jpg تحقق,33,درصد,از,خدمات,ناباروری,در,بیمارستان,شهید,اکبرآبادی/,17,درصد,از,بیماران,این,بیمارستان,را,اتباع,خارجی,شامل,می,شود Icana

جبه گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فاطمه قاسم پور نماینده مردم تهران و رییس فراکسیون زنان مجلس و شیوا قاسمی پور نماینده مردم مریوان امروز پنج شنبه 16 اردیبهشت ماه به مناسبت روز ماما از بیمارستان شهید اکبر آبادی بازدید کردند. دکتر شهلا خسروی مشاور وزیر بهداشت و درمان در امور مامایی نیز در این بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی را همراهی کرد.

رییس فراکسیون زنان مجلس یازدهم با اشاره به این بازدید، گفت: بیمارستان 225 تختخوابی شهید اکبر آبادی با 260 پرسنل فعال در منطقه مولوی تهران قرار دارد و اغلب بخش های این بیمارستان توسط ماماها مدیریت می شود. به همین جهت به مناسبت روز ماما این بیمارستان را جهت بازدید انتخاب کردیم.

بازدید فراکسیون زنان مجلس از بیمارستان شهید اکبری

قاسم پور اضافه کرد: بنا بر اظهارات مسؤولان بیمارستان شهید اکبر آبادی حدود 17 درصد بیماران این بیمارستان را اتباع افغان و غیره شامل می شود و درصد قابل توجهی از بیماران، شهروندان محروم و کم برخوردار و آسیب دیده اجتماعی هستند  .

وی اظهار کرد: در جریان این بازدید ماماهای بیمارستان شهید اکبر آبادی به مشکلات شان اشاره داشتند که اعم آنها درباره نحوه قراردادها و استخدام ایشان، قرار گرفتن مامایی در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور، بیمه خدمتی که ماماها ارائه می دهند، تمدید طرح و امنیت شغلی شان بود و طی گفت‌وگویی که با مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی داشتیم، برخی از این مسایل بررسی شده و برخی نیازمند بررسی و توجه بیشتر و تعامل با مسؤولان وزارت بهداشت است.

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: یکی از موضوعات بسیار مهم، درمان ناباروری است که از این بخش نیز در بیمارستان شهید اکبر آبادی بازدید کردیم. خدمات درمان ناباروری این بیمارستان با تعرفه دولتی تا سه سیکل در سال ارائه می شود و طبق اذعان مسؤولان امر تا 33 درصد به موفقیت می‌رسد. خدمات درمان ناباروی یکی از افتخارات کشور است که علاوه بر رفع مسائل زوجین نابارور و کمک به فرآیند افزایش جمعیت، اگر به درستی ارائه شود می‌تواند معبری برای توریست درمانی نیز باشد. 

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از فعالیت‌های قابل تقدیر ماماهای این بیمارستان آموزش نحوه شیردهی نوزادان تازه متولدشده است. این آموزش‌ها موجب می‌شود مادران با اضطراب کمتری در ساعات آغازین تولد نوزادشان از شیر خود او را تغذیه کنند و ادامه این فرآیند، می‌تواند سطح سلامت را در نسل آتی بالاتر ببرد.

تخفیف یک میلیاردی بیمارستان شهید اکبر آبادی به اتباع بیگانه و بیماران کم برخوردار

حسن مهرجو رییس بیمارستان شهید اکبر آبادی نیز ضمن تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این بازدید، گفت: بیشترین مشکلات مربوط به تاخیر در پرداختی به پرسنل و پزشکان بیمارستان است، در ارتباط با اتباع افغان و بی خانمان ها که در پرداخت هزینه های خود دچار مشکل جدی هستند نیز صحبت شد، بیمارستان بالغ بر یک میلیارد تخفیف به این بیماران می‌دهد که هزینه سنگینی را ایجاد کرده و لازم است ردیف مجزایی در بودجه دیده شود.

وی افزود: در ارتباط با خدمات بدون دریافت وجه نیز مسایل عنوان شد، انتظار میرود از طریق وزارتخانه کمک هایی به این بخش انجام شود. یکی از معضلات جدی نیز واقعی نبودن تعرفه هاست که موجبات ورشکستگی بیمارستان را فراهم خواهد کرد لذا انتظار واقعی شدن تعرفه را داریم. بسیاری از کمک ها در شرایط فعلی از طرف خیرین انجام می گیرد.

رییس بیمارستان شهید اکبر آبادی یادآور شد: با توجه به بافت قدیمی بیمارستان و کمک به بیماران محروم و کم برخوردار انتظار میرود در بودجه های سالانه ردیف مجزایی برای این قسمت اختصاص داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet