انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/17 16:12:08
سرویس استان ها
در نشست بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام مقرر شد:

استفاده از فاینانس برای اجرای طرح/ یک نماینده از خوزستان در جلسات هماهنگی استانی حضور می‌یابد

در نشست بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام که با حضور برخی نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه برگزار شد مقرر شد در جلسات هماهنگی استانی بین وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی و زیرمجموعه آنها یک نماینده از مجمع نمایندگان استان خوزستان حضور داشته باشد و وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی برای اجرای طرح به صورت جدی دنبال استفاده از فاینانس باشند.
استفاده از فاینانس برای اجرای طرح/ یک نماینده از خوزستان در جلسات هماهنگی استانی حضور می‌یابد در نشست بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام که با حضور برخی نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه برگزار شد مقرر شد در جلسات هماهنگی استانی بین وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی و زیرمجموعه آنها یک نماینده از مجمع نمایندگان استان خوزستان حضور داشته باشد و وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی برای اجرای طرح به صورت جدی دنبال استفاده از فاینانس باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/52420.jpg استفاده,از,فاینانس,برای,اجرای,طرح/,یک,نماینده,از,خوزستان,در,جلسات,هماهنگی,استانی,حضور,می‌یابد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ نشست بررسی طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان و ایلام با حضور علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا، برخی نمایندگان مجلس، معاونان و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، طی این نشست که جهت ایجاد هماهنگی برای تخصیص آب و تعیین نواحی عمرانی بین وزارت نیرو و وزارت جهادکشاورزی فاز دوم طرح مقام معظم رهبری و رفع نواقض فاز اول برگزار شد پس از بحث و تبادل نظر، مصوبات ذیل به تصویب تمامی اعضا حاضر در جلسه رسید:

 وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی حداکثر تا یک هفته موضوع تخصیص آب و سایر اطلاعات جداول تعیین شده را برای ۲۰۷ هزار هکتار مورد توافق نهایی و با امضای مشترک به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نمایند.

وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی حداکثر تا یک ماه از تاریخ جلسه، تخصیص آب و نواحی عمرانی ۲۲ هزار هکتار باقی مانده تعیین تکلیف نموده و در قالب جداول تعیین شده به سازمان برنامه و بودجه ارسال نمایند.

مقرر شد در جلسات هماهنگی استانی بین وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی و زیرمجموعه آنها یک نماینده از مجمع نمایندگان استان خوزستان دعوت شود.

وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی مصوبه شورای اقتصاد را برای اجرای فاز دوم طرح بررسی نموده و در صورت نیاز به اصلاح ان را به سازمان برنامه و بودجه کشور پیشنهاد کنند.

 از آنجایی که اجرای طرح صرفا با استفاده از منابع عمومی میسر نیست وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی باید به صورت جدی دنبال استفاده از فاینانس باشند. در صورت درخواست صدور تضامین، سازمان برنامه و بودجه کشور اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام خواهد داد.

جهت تکمیل نواقص فاز یک طرح و هماهنگی لازم برای انجام مطالعات فاز دوم ، جلسه ای در سازمان برنامه و بودجه کشور ( امور آب، کشاورزی و محیط زیست) با حضور نمایندگان وزارت نیرو (آب و برق خوزستان) و وزارت جهادکشاورزی (موسسه جهادنصر) تشکیل و برای رفع مشکلات آن اقدامات لازم انجام شود.دراین زمینه مقرر شد سازمان آب و برق خوزستان برنامه زمان بندی اجرایی و منابع موردنیاز را به امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه ارسال کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet