انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/18 15:18:08
سرویس استان ها
آصفری:

مانع زدایی از تولید به عنوان اولویت نخست پایتخت صنعتی ایران دنبال شود

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس گفت: مانع‌زدایی از تولید و حمایت هدفمند از عرصه کار باید به عنوان اولویت نخست در پایتخت صنعتی ایران دنبال شود و در این راستا استان مرکزی باید برای سایر مناطق الگو باشد.
مانع زدایی از تولید به عنوان اولویت نخست پایتخت صنعتی ایران دنبال شود نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس گفت: مانع‌زدایی از تولید و حمایت هدفمند از عرصه کار باید به عنوان اولویت نخست در پایتخت صنعتی ایران دنبال شود و در این راستا استان مرکزی باید برای سایر مناطق الگو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202011107556029703.jpg مانع,زدایی,از,تولید,به,عنوان,اولویت,نخست,پایتخت,صنعتی,ایران,دنبال,شود Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن آصفری در نشست بررسی موانع و مشکلات واحدهای تولیدی استان مرکزی، افزود: چنانچه در مجلس شورای اسلامی قوانین مناسب در راستای رفع موانع تولید تصویب شود و یا سیاست‌های تشویقی برای تولیدکنندگان در امر تولید و صادرات ایجاد شود، گره ‌گشایی مشکلات برای بسیاری از واحدهای تولیدی میسر است.

نماینده مردم اراک در  مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد: سال گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب با نام «جهش تولید» مزین شد اما آنچه مدنظر رهبری در راستای رفع موانع تولید و رفع مشکلات معیشتی مردم بود به‌طور کامل جامه عمل نپوشید.

آصفری خاطرنشان کرد: ۲۰ درصد مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی ناشی از تحریم‌های دشمنان است و ۸۰ درصد به ضعف و برخی مسایل داخلی مرتبط است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در بهارستان اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی مقرر شده است که به صورت فصلی وزارتخانه‌های مرتبط از عملکرد و اقدامات قانونی خود در حوزه ایجاد اشتغال و تولید گزارشی تهیه کنند و با بررسی و شناسایی موانع، پشتیبانی‌های لازم را از واحدهای تولیدی داشته باشند.

آصفری، استان مرکزی را یکی از قطب‌های صنعتی و تولیدی کشور عنوان کرد و گفت: بخشی از مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور در این استان تولید می‌شود بنابراین چنانچه موانع این واحدهای تولیدی را از میان برنداریم، اثرات منفی آن بر ۱۰ درصد از واحدهای تولیدی کشور ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: نیاز است مشکلات بخش‌های غیر تحریمی را بررسی شوند و موانع قانونی که در حوزه تسهیلات بانکی، مواد اولیه، پشتیبانی مالی تامین اجتماعی در مجلس نیاز به اصلاح دارد و یا مصوبه هیات وزیران است  با تعامل و همکاری در کوتاهترین زمان ممکن رفع شود.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مشکلات برخی تولیدکنندگان تامین زمین است که باید با تعامل و هم افزایی میان دستگاه‌های مرتبط این مشکل رفع شود تا زمینه اشتغال و رونق تولید در کشور و به تبع آن در استان فراهم آید.

آصفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نرخ بالای مسکن دد شهر اراک نیز گفت: نرخ مسکن در شهر اراک بسیار افزایش یافته و با برخی از مناطق شمال شهر پایتخت برابری می‌کند که این رویداد منصفانه نیست و با این روند بسیاری از کارمندان و کارگران با حقوق جزئی،  امکان خرید مسکن را به هیچ عنوان ندارند.

وی بیان کرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز ۷۰ هکتار از اراضی استان برای ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار مختلف مردم در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در خانه ملت گفت: در راستای اجرای طرح جامع اراک، مشاور طرح خیلی عاقلانه برخورد نکرده و نظرات کارشناسی مردم نیز بهره‌گیری نشده است چرا که در برخی مناطق تراکم بالا و برخی مناطق شهر نیز تراکم پایین است.

آصفری تاکید کرد: برخی از زمین‌های حومه شهر مناسب کشاورزی نیست و نباید اصرار کرد که در این اراضی کشاورزی صورت گیرد البته باید برای کاهش آلودگی هوای شهر اراک فضای سبز توسعه یابد اما به منزله این نیست که بدون ارایه نظر کارشناسی تغییر کاربری صورت گیرد.

وی با اشاره به سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی در هفته گذشته، گفت: در این سفر مقرر شد نسبت به اصلاح  سکونتگاه های غیررسمی شهر اراک همچون قنات ناصری، ولی آباد و صالح آباد اقدام جدی صورت گیرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در بهارستان یادآور شد: نشستی در دو ماه آتی با حضور دستگاه‌های اجرایی ذیربط که روز جاری نیز حضور داشتند برگزار می‌شود و اقدامات و فعالیت‌هایی که در راستای رفع موانع و پشتیبانی از تولید انجام داده‌اند را ارایه می‌دهند که این امر ملاک ارزیابی مدیران مربوطه برای عملیاتی کردن موانع تولید است.

آصفری بیان کرد: قانون اصلاح مناطق آزاد در روزهای آتی در مجلس ارایه می‌شود که انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط استان مناطقی که قابلیت جذب سرمایه گذار و تبدیل به منطقه آزاد  را دارد معرفی کنند تا اقدامات لازم در این راستا انجام شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet