انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/18 16:09:28
سرویس استان ها
فتحی:

ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان، روند توسعه، پیشرفت و جذب سرمایه‌گذاران در کردستان را تسریع می بخشد

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس گفت: ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان سبب خوشحالی مردم و تسریع در روند توسعه، پیشرفت و جذب سرمایه‌گذاران در کردستان خواهد شد.
ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان، روند توسعه، پیشرفت و جذب سرمایه‌گذاران در کردستان را تسریع می بخشد رییس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس گفت: ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان سبب خوشحالی مردم و تسریع در روند توسعه، پیشرفت و جذب سرمایه‌گذاران در کردستان خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202102101007160949.jpg ایجاد,منطقه,آزاد,بانه,و,مریوان،,روند,توسعه،,پیشرفت,و,جذب,سرمایه‌گذاران,در,کردستان,را,تسریع,می,بخشد Icana

محسن فتحی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران و رییس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌ و گو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به تصویب طرح منطقه آزاد بانه ـ مریوان گفت: دارا بودن مناسبات فرهنگی، قومی، مذهبی و تعاملات اجتماعی فعال با اقلیم کردستان می تواند در قالب منطقه آزاد به شکوفایی اقتصادی استان کمک کند.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد بانه مریوان بعد از گذشت سال‌ها مورد تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفت، اظهار داشت: ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان سبب خوشحالی مردم و تسریع در روند توسعه، پیشرفت و جذب سرمایه‌گذاران در کردستان خواهد شد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم افزود: همدلی مجمع نمایندگان استان کردستان و تلاش های مجموعه مدیران استان خصوصا جناب آقای مرادنیا سبب این اتفاق مهم و ارزشمند شد.

فتحی گفت: معافیت مالیاتی ۱۵ ساله برای دریافت کنندگان مجوز فعالیت اقتصادی، امکان ورود اتباع خارجی بدون اخذ روادید، کارایی سرعت و خدمات کامل بانک های دولتی و خصوصی و شرکت های بیمه، عدم محدودیت در انتقال ارز به دیگر مناطق آزاد ایران یا سایر کشورها و معافیت از حقوق گمرکی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی واحدهای تولیدی از ظرفیت های منطقه آزاد بانه ـ مریوان خواهد بود.

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای اجرای درست این طرح در کردستان، عنوان کرد: مسیر شکوفایی اقتصادی کردستان با تکیه بر ظرفیت های کشاورزی، معادن، گردشگری و دام هموار شده و بستری برای کمک به افزایش امید در منطقه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet