انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/18 18:02:30
سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

حق مرزی 88 هزار معلم احیا خواهد شد

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به نشست امروز خود با رئیس دیوان عدالت اداری و وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: با تصمیم مشترک امروز وزارت آموزش و پرورش و دیوان عدالت اداری مقرر شد حق مرزی ۸۸ هزار معلم احیا شود.
حق مرزی 88 هزار معلم احیا خواهد شد نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به نشست امروز خود با رئیس دیوان عدالت اداری و وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: با تصمیم مشترک امروز وزارت آموزش و پرورش و دیوان عدالت اداری مقرر شد حق مرزی 88 هزار معلم احیا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202105107601182649.jpg حق,مرزی,88,هزار,معلم,احیا,خواهد,شد Icana

محمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملتبا اشاره به نشست امروز خود با رئیس و معاون دیوان عدالت اداری، عنوان کرد: حق مرزی شهرهای مرزی کارکنان دولت برابر مصوبه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری لغو شده بود که 88 هزار معلم شامل این مسئله در آموزش و پرورش می‌شوند.

 

جلسه وحیدی با مدیرکل دیوان عدالت اداری

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با پیگیری‌های صورت گرفته با نشستی که امروز با رئیس دیوان عدالت اداری و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد نهایتا مقرر شد وزارت آموزش و پرورش تقاضای بررسی مجدد احکام قانون خدمات کشور را داشته باشد تا شهرهای مرزی شامل مناطق کمتر توسعه تلقی شوند و حق مرزی برای کارکنان دولت محاسبه شود.

وی یادآور شد: این مهم نیازمند این است که ریاست دیوان عدالت اداری و قضات هیأت عمومی دیوان، نامه وزارت آموزش و پرورش در خصوص ماده 91 قانون خدمات کشوری  بپذیرند و نسبت به اصلاح آن اقدام شود و حق مرزی از احکام کارمندان دولت حذف نشود.

 

جلسه وحیدی با وزیر آموزش و پرورش

 

وحیدی ادامه داد: بنابراین حق مرزی کارکنان دولت و معلمانی که در شهرهای زاهدان، بجنورد، اردبیل  و .... که مرکز 18 استان را شامل می‌شوند، حذف نخواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس اضافه کرد: همچنین مقرر شد فردا(یکشنبه 19 اردیبهشت‌ماه) در صحن علنی مجلس و کمیسیون آموزش نامه‌ای در جهت حمایت نمایندگان از تصمیم دیوان عدالت اداری مبنی بر تجدید نظر در لغو حق مرکز مرزی 18 استان  تدوین تا این مهم زودتر نهایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet