خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/19 15:42:16
سرویس استان ها
ویس کرمی مطرح کرد:

منطقه ویژه اقتصادی ارسیلونِ خرم‌آباد ؛ فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری در این منطقه

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: منطقه ویژه اقتصادی ارسیلونِ خرم‌آباد، فرصتی مناسب را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه فراهم می کند.
منطقه ویژه اقتصادی ارسیلونِ خرم‌آباد ؛ فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری در این منطقه نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: منطقه ویژه اقتصادی ارسیلونِ خرم‌آباد، فرصتی مناسب را برای سرمایه‌گذاری در این منطقه فراهم می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007107578034952.jpg منطقه,ویژه,اقتصادی,ارسیلونِ,خرم‌آباد,؛,فرصتی,مناسب,برای,سرمایه‌گذاری,در,این,منطقه Icana

مهرداد ویس کرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی و عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به این که ارسیلونِ خرم‌آباد منطقه ویژه اقتصادی شد، گفت: چند وقت پیش صحبت تبدیل مجتمع پارسیلون به منطقه ویژه اقتصادی مطرح شد؛ این پیشنهاد در قالب یک طرح و یک لایحه قبلا از طرف مجلس دهم پیشنهاد شده بود که البته ۱۰۸ منطقه در کل کشور را پیشنهاد داده بودند که به شورای نگهبان رفته و برگشت خورده و به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته بود.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: ما چند ماه قبل با آقای دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جلسه ای داشتیم، نامه ای هم به آیت الله آملی لاربجانی رئیس محترم مجمع زدیم و نهایتا یک تیم از کمیته اقتصادی مجمع به استان اعزام شدند که با توجه به ظرفیت‌های خوب استان و جایگاه مجتمع پارسیلون، نظر کمیته اقتصادی مثبت بود و در نهایت خبر رسید که تبدیل پارسیلون خرم‌آباد به منطقه ویژه اقتصادی تصویب شده است.

وی افزود: جالب توجه است که از بین ۱۰۸ منطقه ای که پیشنهاد شده، با دو یا سه تا از آنها موافقت شده که یکی از آنها پارسیلون است که این امر فرصت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه فراهم می‌کند که بخشی از آنها  صدور رایگان مجوز ساخت و پایان کار برای سرمایه‌گذاران، معافیت گمرکی برای واردات ماشین آلات مورد نیاز برای تولید در این منطقه،  تبعیت از قانون کار در مناطق آزاد و کاهش هزینه تولید برای رقابت کالا است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس بیان کرد: بنده از همه سرمایه‌گذاران  دعوت می‌کنم این منطقه که با مساحت حدود ۲۰۰ هکتار که دارای نیروگاه و چند حلقه چاه است و همچنین به فرودگاه خرم‌آباد و کمربندی نزدیک است را دریابند.

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم پارسیلون که نماد صنعت استان لرستان بوده، به جایگاه حقیقی خود باز گردد و کمک بزرگی در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان این شهر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet