خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/19 13:48:25
سرویس صحن
ذاکر در نطق میان دستور:

اگر سیاست میدان نبود، فضا برای مذاکره باقی نمی ماند

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: آقای وزیر؛ اگر سیاست های میدان و راهبردی جمهوری اسلامی و سردار شهید سلیمانی نبود دیگر فضایی برای مذاکره شما و تداوم آن هرگز باقی نمی ماند.
اگر سیاست میدان نبود، فضا برای مذاکره باقی نمی ماند نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: آقای وزیر؛ اگر سیاست های میدان و راهبردی جمهوری اسلامی و سردار شهید سلیمانی نبود دیگر فضایی برای مذاکره شما و تداوم آن هرگز باقی نمی ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/202105103218225840.jpg اگر,سیاست,میدان,نبود،,فضا,برای,مذاکره,باقی,نمی,ماند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدسلمان ذاکر در نشست علنی امروز( 19 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق سالانه خود گفت: سلام و صلوات بر مقام معظم رهبری ولی امر مسلمین جهان سلام بر امت متحد آذربایجان غربی سرزمین مجاهدت‌های خاموش سلام بر شهیدان باکری ها ،امینی ها کوهنوردها ،نیری جوان‌ها و سلام بر هم وطنانم ،همشهریانم و هم روستاییانم.

وی ادامه داد: سلام بر یکایک مردم غیرتمند شهر ارومیه، شهر گلمان ،شهر،گوشچی ،شهر سیلوانا، سروی ارومیه و نوشین شهر. سلام بر فرد فرد مردمان زحمتکش کشاورز و دامدار بخش‌ها و دهستان‌های انزل جنوبی و شمالی،نازک چایی شمالی و جنوبی ترکمان،صومای جنوبی و شمالی، روزه چای،باش قلعه،طلاتپه،سلام بر مردمان رنگین کمان باصفا مناطقی همچون الیاس آباد،امام زاده غریب،انگنه ،بالاندوز ،بالستان، کشتیبان ،کهریز ،کزین،ممقان، نیاورو گنجه گنج در چین ریحان‌آباد، کوهیار شیخ سرمست و رشکان،قلنجی و قزل  عاشق.

ذاکر مطرح کرد: مردم غیرتمند آذربایجان غربی، اینجانب افتخار نوکری شما را دارم و از همین خانه ملت دست شما را می‌بوسم و به آن افتخار می کنم.

وی خطاب به مذاکره کنندگان مطرح کرد: مسئولین مذاکره‌کنندگان ایرانی؛ مثل دوره های قبل مذاکرات ساده نباشید! اگر منطقی در لغو تحریم ها دارید پس از گرفتن نوشته و امضا از رئیس جمهور آمریکا و لغو کلیه تحریم ها ت وصویب آن در مجلس آمریکا و ابلاغ آن برای راستی‌آزمایی در ایران ،دل ملت ما را خوشحال کنید وگرنه کشور را معطل نکنید و با تکیه بر نخبگان و مردم ،بیایید مشکلات کارگران و کشاورزان و کم درآمدها را حل کنید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس خطاب به ظریف تاکید کرد: آقای وزیر،این را بدانید اگر سیاست های میدان و راهبردی جمهوری اسلامی و سردار شهید سلیمانی نبود دیگر قدرتی و فضایی برای مذاکره شما و تداوم آن هرگز باقی نمی ماند،سخت است اینکه سردار سلیمانی را نشناختید.

وی مطرح کرد:آقای وزیر کشور و مسئولان اقتصادی دولت؛ خواسته های عمیق و دقیق استان مرزنشین و شهرستان ارومیه و فرماندهان و حافظان امنیت ملی این مرز و بوم این است که اولاً شما باید مشکل اقتصادی ،مشکل اشتغال جوانان و سرانه درآمد مردم استان و شهرستان ارومیه را با فعال کردن هفت بازارچه مرزی از جمله بازارچه سروی ارومیه سیلوانا را حل کنید و با گشودن چند دروازه اقتصادی دیگر مشکل فعالیت اقتصادی مردم را باید حل می کردید.از همه مهمتر شما باید منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی سلوی ارومیه را مصوب و به مرحله فعالیت و تجارت می‌رساندید.

ذاکر تاکید کرد: آقای وزیر کشور و مسئولان اقتصادی؛ این را بدانید چه بسا کوتاهی‌های اقتصادی شما سبب شده و می‌شود که ما شاهد آسیب و صدمه به مردم و جوانان در مرزها باشیم و چه بسا شاهد به دام افتادن جوانان  در باندهای قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی و اعتیاد باشیم و یا چه بسا کوتاهی‌های اقتصادی شما سبب شده که اتفاقات ناگواری مثل سقوط بهمن بر سر پنج نفر از هموطنانمان در روستای کولان صومای ارومیه باشیم.

وی خطاب به وزیر راه گفت: آقای وزیر راه و شهرسازی؛ آقای معاون رئیس جمهور به این موضوعات گوش بسپارید .چرا سیصد هزار نفر از همشهریان من در مناطق چون عرفان و پرواز ،فرهنگیان و رزمندگان ،مسکن غرب و آزالیا ،اسلام آباد و بسیج، امیریه و امتداد سرداران ۲، 10 منطقه دیگر ،بیش از ۲۰ سال است نتوانستند مالک ملک خود ،مسکن و خدمات باشند؟ چرا باید این مشکل آنها را حل می کنید و با جان و عمر مردم بازی می کنید؟ آقای وزیر راه،اینجانب به هیچ وجه حقوق مردم را به خاطر کم کاری های شما نادیده نخواهم گرفت بلکه طبق قانون پرونده کوتاهی‌های شما و همکارانتان را در حق این مردم به مرجع قضایی تحویل خواهم داد.

وی در پایان مطرح کرد: پناه می برم به خدا از دست برخی از مسئولینی که بد اخلاقی می کنند ،برای مردم کاری نمی کنند و به دنبال شهرت و کارهای شعاری هستند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet