انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/19 15:58:04
سرویس سیاسی
مقتدایی با اشاره به مذاکرات وین:

دستگاه دیپلماسی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را در مذاکرات وین لحاظ کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال بالاترین سطح تامین منافع ملی است، گفت: بر اساس فرمایشات رهبری در مذاکرات وین باید ابتدا تمامی تحریم ها برداشته شود و پس از راستی آزمایی، ایران به تعهدات برجامی بازگردد.
دستگاه دیپلماسی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را در مذاکرات وین لحاظ کند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال بالاترین سطح تامین منافع ملی است، گفت: بر اساس فرمایشات رهبری در مذاکرات وین باید ابتدا تمامی تحریم ها برداشته شود و پس از راستی آزمایی، ایران به تعهدات برجامی بازگردد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009109924980137.jpg دستگاه,دیپلماسی,قانون,اقدام,راهبردی,برای,لغو,تحریم‌ها,را,در,مذاکرات,وین,لحاظ,کند Icana

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مذاکرات وین، گفت: موضع جهوری اسلامی ایران در ارتباط با تحریم‌ها و مذاکرات کاملا شفاف است، رفع همه تحریم‌ها و راستی آزمایی موضع رسمی ایران است. طرف مقابل بخشی از مباحث را مطرح می‌کند و گویی ذهنیت دارد ما ساده انگارانه با موضوع برخورد خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: تجربه ما در طول سالیان گذشته و تجربه همین تیم مذاکره کننده نشان می‌دهد که ما با طرفی بدعهد، پیمان شکن و ناقض تعهدات بین المللی روبه رو هستیم لذا مقام معظم رهبری سرخط اساسی را مشخص کرده است.

وی معتقد است: راستی آزمایی در زمان معقول باید اتفاق بیفتد و ما ببینیم که مانعی برای فروش یا انتقال پول یا دستیابی به منافع ایران از برجام وجود ندارد؟ لذا زمان بر بودن این فرایند طیبعی است. از سوی دیگر قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها حاکم است و توسط دولت باید در بالاترین سطح اجرا شود، طرف مقابل می‌داند مجلس در تامین منافع ملت ایران با کسی تعارف ندارد و ما بالاترین سطح تامین منافع ملی را دنبال می‌کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در روزهای آینده زمانی که به آژانس‌بین المللی انرژی اتمی داده شد، به اتمام می‌رسد و قانون مجلس حاکم است لذا هر گونه تخلف از قانون با برخورد مجلس مواجه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet