انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/19 17:03:17
سرویس سیاسی
نظری خانقاه نوشت:

انتخابات خرداد، دولت 1400 و اولویت‌های آن

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به بررسی وضعیت کنونی کشور از حیث جایگاه شاخص های اقتصادی و اجتماعی و همچنین تاثیر انتخابات بر این مهم پرداخت.
انتخابات خرداد، دولت 1400 و اولویت‌های آن نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به بررسی وضعیت کنونی کشور از حیث جایگاه شاخص های اقتصادی و اجتماعی و همچنین تاثیر انتخابات بر این مهم پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100187324276.jpg انتخابات,خرداد،,دولت,1400,و,اولویت‌های,آن Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدغنی نظری خانقاه نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی به بررسی وضعیت کنونی کشور از حیث جایگاه شاخص های اقتصادی و اجتماعی و همچنین تاثیر انتخابات بر این مهم پرداخت که در ادامه می خوانید؛

وضعیت کشور به لحاظ شاخص های اقتصادی و اجتماعی مسیر قابل قبولی را طی نمی کند. کاهش ارزش پول ملی، تورم بالای مواد غذایی، کاهش صادرات نفتی و غیر نفتی، ضرر و زیان سرمایه گذاران بورس، افزایش سنگین قیمت مسکن، صعود قیمت خودرو در ارتباطی مستقیم با آسیب های اجتماعی از جمله فقر، نابرابری، طلاق و اعتیاد، بزهکاری و افزایش زندانیان قرار دارد. این واقعیت تلخ، کلکسیونی از بحران ها و ابربجران ها را به ارمغان آورده است.این وضعیت حاصل بی تدبیری و عدم برنامه ریزی های صحیح در دوران گذشته است.

با این حال و در شرایط سخت فعلی، امید بستن به شعارهای تبلیغاتی و بدون پشتوانه، امکان برون رفت از وضعیت فعلی را رقم نخواهد زد. در چنین وضعیتی، کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری هرکدام به نوبه خود در محافل رسانه ای به تشریح برنامه های انتخاباتی و تیمی خود می پردازند و همگی مدعی نجات آینده اقتصادی و اجتماعی ایران شده اند.

بنابراین ضرورت دارد که کاندیداها و حلقه مشاوران آنها با واقع بینی و خارج از شعار زدگی به ارائه برنامه های قابل اجرا اقدام کنند و برای هرکدام از بحران های موجود کشور راهکارهای زمان بندی شده ارائه نموده و آن را در معرض نقد کارشناسان قرار دهند.

ناامیدی و دلسردی مردم از وضعیت فعلی، حاصل شعارها و برنامه های تبلیغاتی دولت های گذشته است. بنابراین در شرایط فعلی به دولتی توانمند، فعال، دارای روحیه جهادی و مصمم به حل مشکلات مردم بخصوص قشر آسیب پذیر نیاز داریم. ورود جسورانه و البته متکی بر منطق کارشناسی به معایب ساختارهای اقتصای از جمله نظام پولی و بانکی، تقویت استقلال بانک مرکزی، شفافیت در بورس، اصلاح نظام مالیاتی، جلوگیری از سوداگری در بازار خودرو و مسکن از جمله اولویت های مهم دولت آینده است و ایجاد مسیر تعامل و تفاهم با مجلس شورای اسلامی برای غلبه بر این بحران ها از ضرورت های دولت بعدی برای خروج از این وضعیت است.

برنامه های حمایتی فوری از قشرآسیب پذیر در بخش معیشت، مسکن، خودرو و همچنین برگرداندن اعتماد به بورس از جمله راهکارهای اعتماد ساز برای تقویت پشتوانه مردمی دولت آینده در سال اول فعالیت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet