انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/19 18:31:31
سرویس اقتصادی
طغیانی نشست کمیسیون اقتصادی را تشریح کرد

بررسی وضعیت انتخابات هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت استانی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی نحوه فرآیند انتخابات هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت استانی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
بررسی وضعیت انتخابات هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت استانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی نحوه فرآیند انتخابات هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت استانی در کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105233046783.jpg بررسی,وضعیت,انتخابات,هیات,مدیره,شرکت‌های,تعاونی,سهام,عدالت,استانی Icana

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز(یکشنبه 19 اردیبهشت ماه) کمیسیون متبوع خود، گفت: در نشست امروز فرآیند انتخابات هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت استانی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه امروز معاون سازمان بازرسی کل کشور گزارشی از تخلفات  انجام گرفته در اجرای فرآیند هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت استانی ارائه کرد، افزود: تخلفات قانونی و مغایرت‌های ایجاد شده از سوی مجریان در جلسه مذکور بررسی شد.

وی با بیان اینکه مجلس با واگذاری اختیارات و جلب مشارکت مردم در این شرکت‌ها همراه است، تصریح کرد: براساس گزارشات رسیده عدم احراز مشارکت واقعی مردم با توجه به وضعیت فعلی برگزاری مجامع کاملا مشهود است، به طور مثال درصد کمی از سهامداران در مجمع اول شرکت کردند و مردمی سازی اتفاق نیافتاده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در برخی استان‌ها بیش از 50 درصد دارندگان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای اداره سهام خود انتخاب کردند، در سامانه سجام ثبت نام نکرده و امکان حضور در مجمع و رای ندارند که این عدد برای میانگین کشوری حدود 35 درصد است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اساسنامه برگزاری مجمع عمومی تاکنون تصویب نشده است این در حالی است که نخست باید اساسنامه تصویب و سپس انتخابات هیات مدیره انجام گیرد.

طغیانی با بیان اینکه رسیدگی به صلاحیت نامزدها از دیگر مسائلی است که باید مورد بررسی قرار گیرد، افزود: حدود 400 هزار میلیارد تومان سرمایه این شرکت ها در کشور است بنابراین صلاحیت کاندیداها، باید به دقت بررسی شود؛ در این جلسه پیشنهاد شد یک نفر از مجمع نمایندگان هر استان و یک نفر از قوه قضاییه به عنوان ناظر در فرآیند صلاحیت سنجی نظارت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet