خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/21 14:57:26
سرویس استان ها
ارکانی مطرح کرد:

صدور دستورات لازم برای ایجاد رشته پزشکی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور

نماینده نیشابور و فیرزوه در مجلس از صدور دستورات لازم برای ایجاد رشته پزشکی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور توسط وزیر بهداشت و درمان خبر داد.
صدور دستورات لازم برای ایجاد رشته پزشکی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور نماینده نیشابور و فیرزوه در مجلس از صدور دستورات لازم برای ایجاد رشته پزشکی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور توسط وزیر بهداشت و درمان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105061926062.jpg صدور,دستورات,لازم,برای,ایجاد,رشته,پزشکی,در,دانشکده,علوم,پزشکی,نیشابور Icana

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه و رییس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دیدار با دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت: در این دیدار که خانم دکتر چنارانی نیز حضور داشت،موضوعات بهداشت و درمان در حوزه انتخابیه مورد بررسی قرار گرفت.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: ضمن تشکر از وزیر بهداشت و کادر درمان در زمینه مقابله با بیماری کرونا، مطالبه مردم نیشابور بزرگ مبنی بر ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه و همچنین ایجاد رشته پزشکی در نیشابور و جذب دانشجو در این دانشکده را مطرح نمودم.

وی افزود: همچنین با اشاره به جایگاه تاریخی و فرهنگی نیشابور بزرگ در قلب خراسان مرکزی، و وجود شعرایی همچون خیام و عطار و مخصوصا ۲۸ اردیبهشت روز ملی بزرگداشت خیام نیشابوری، خواستار توجه ویژه ای به این دیار شدم.

ارکانی بیان کرد: در این نشست دکتر نمکی نیز ضمن صدور دستورات لازم برای ایجاد رشته پزشکی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور، و تمجید از نیشابور بزرگ، با اشاره به اینکه آخرین کتابی که مطالعه نموده است کتاب هستی و مستی  حکیم عمر خیام نیشابوری به روایت حکیم دکتر ابراهیمی دینانی  می‌باشد از این شاعر و حکیم شهیر نیشابوری تجلیل کرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه وزیر بهداشت با ابراز علاقه خویش به دیار نیشابور بزرگ اعلام نمود مصادف با روز ملی بزرگداشت خیام نیشابوری به نیشابور سفر خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet