انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/25 15:26:23
سرویس اقتصادی
کرمی مطرح کرد؛

ساختار کنونی اقتصاد سود خود را در بنگاهداری می‌بیند/ لزوم خروج بانک‌ها از بنگاهداری و رفع موانع تولید

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با رفع موانع تولید و خروج بانک‌ها از بنگاهداری بخش عمده سرمایه در کشور بجای کارهای خدماتی و بنگاهداری به سمت تولید، صنعت و اقتصاد واقعی پیش خواهد رفت.
ساختار کنونی اقتصاد سود خود را در بنگاهداری می‌بیند/ لزوم خروج بانک‌ها از بنگاهداری و رفع موانع تولید عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با رفع موانع تولید و خروج بانک‌ها از بنگاهداری بخش عمده سرمایه در کشور بجای کارهای خدماتی و بنگاهداری به سمت تولید، صنعت و اقتصاد واقعی پیش خواهد رفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100507954726.jpg ساختار,کنونی,اقتصاد,سود,خود,را,در,بنگاهداری,می‌بیند/,لزوم,خروج,بانک‌ها,از,بنگاهداری,و,رفع,موانع,تولید Icana

غلامحسین کرمی  عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن انتقاد از ادامه روند بنگاهداری توسط بانک‌ها و عدم اجرای قانون رفع موانع تولید گفت: متاسفانه ساختار کنونی اقتصاد کشور سود خود را در بنگاهداری می‌بیند و در صورت عدم اصلاح ساختار، هرکسی در ورود به بازار به سمت بنگاهداری می رود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس تاکید کرد: شاهدیم وام‌های دریافت شده از بانک‌ها توسط بخش خصوصی در بخش های خدماتی و بنگاهداری هزینه و سرمایه‌گذاری می‌شود و به سمت تولید نمی رود. بنابراین ساختار و زیرساخت های اقتصادی کشور باید اصلاح شود تا نه تنها بانک‌ها بلکه دیگر بخش‌ها نیز دست از بنگاهداری برداشته و به سمت تولید حرکت کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه دستگاه‌های اجرایی توجه کافی به موضوع اقتصاد مقاومتی نکرده و این هدف در حد یک شعار باقی ماند. ما هنوز بطور کامل این باور نرسیده‌ایم که راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید و رفع موانع آن است. با ارزش دادن به تولید در کشور، صنعتگر دلگرم شده و متوجه می‌شود که خود و محصولش در جامعه دارای ارزش است.

کرمی بیان کرد: با رفع موانع تولید و خروج بانک‌ها از بنگاهداری بخش عمده سرمایه در کشور بجای کارهای خدماتی و بنگاهداری به سمت تولید، صنعت و اقتصاد واقعی پیش خواهد رفت. بانک مرکزی و دستگاه‌های نظارتی باید در این مسیر نظارت بیشتری بر بانک‌ها داشته باشند تا سرمایه مردم و بیت‌المال به درستی و به نفع کشور هزینه شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بانک مرکزی باید برنامه بانک‌ها را مشخص و برای آنها ابزار تشویقی و تنبیهی تعیین کند، بنابراین اصلاح ساختار و نظارت دقیق موجب فاصله بانک‌ها از بنگاهداری می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet