انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/22 11:19:43
سرویس سیاسی
خضریان:

مذاکرات وین منجر به تعهدات جدید هسته‌ای و غیرهسته‌ای نشود

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس تأکید کرد که مجلس از توافقی حمایت می کند که نتیجه عملی و قابل راستی‌آزمایی آن لغو کلیه تحریم‌ها جهت انتفاع ⁧‫اقتصادی‬⁩ ایران از سوی طرف مقابل باشد.
مذاکرات وین منجر به تعهدات جدید هسته‌ای و غیرهسته‌ای نشود سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس تأکید کرد که مجلس از توافقی حمایت می کند که نتیجه عملی و قابل راستی‌آزمایی آن لغو کلیه تحریم‌ها جهت انتفاع ⁧‫اقتصادی‬⁩ ایران از سوی طرف مقابل باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101977578846.jpg مذاکرات,وین,منجر,به,تعهدات,جدید,هسته‌ای,و,غیرهسته‌ای,نشود Icana

علی خضریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: با توجه به اظهارات رئیس جمهور و مسئولان وزارت امور خارجه پیرامون پیشنهادات طرف آمریکایی در ⁧‫مذاکرات وین‬⁩، آنچه تاکنون به دست آمده در شرایط حداکثری به ⁧‫برجام‬⁩ هم نمی‌رسد؛ لذا جدای از عدم رضایت اجتماعی برای تنازل از حداقل‌های گذشته، دارای ۳ اشکال اساسی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: نخست در صورت عدم رفع کلیه تحریم‌ها که به درستی ⁧‫رهبر انقلاب‬⁩ نیز بر آن تاکید داشتند، ⁧‫دولت‬⁩ عملا با رسمیت بخشی به ⁧‫ساختار تحریم‬⁩، آمریکایی‌ها را محق دانسته تا در موضوعات دیگر مجددا تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کنند و هیچ ضمانتی برای عدم بازگشت تحریم‌های توافق شده با عناوین دیگر نیست.

وی ادامه داد: دوم؛ در صورت رفع تحریم‌ها به صورت بخشی، ⁧‫اقتصاد‬⁩ ایران عملا به دو بخش سفید و سیاه تقسیم می‌شود که در نهایت بخشی از داخل کشور ناچار می‌شود برای عدم ⁧‫تحریم‬⁩، علیه بخش دیگر فعال شود؛ این موضوع جدای از ایجاد ظرفیت ⁧‫خودتحریمی‬⁩، زمینه کسب اطلاعات برای افزایش تحریم‌ها را فراهم می‌کند.

خضریان همچنین با اشاره به سومین اشکال پیشنهاد آمریکایی ها با بیان اینکه بخشی از توانمندی‌های هسته‌ای ⁧‫ایران‬⁩ که در قانون راهبردی رفع تحریم‌ها مجددا احیا شده است، گفت: به دلیل زیاده‌خواهی طرف آمریکایی مجددا از میان برداشته خواهد شد؛ این درحالی است که حفظ ⁧‫ساختار هسته‌ای‬⁩ در شرایطی که بدعهدی طرف مقابل به دفعات اثبات شده، حداقل ⁧‫عقلانیت سیاسی‬⁩ است.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است هرگونه توافقی که بخواهد صورت پذیرد ضمن اینکه نباید منجر به تعهدات جدید در حوزه هسته‌ای و غیرهسته‌ای شود، می‌بایست نتیجه عملی و قابل راستی‌آزمایی آن لغو کلیه تحریم‌ها جهت انتفاع ⁧‫اقتصادی‬⁩ ایران از سوی طرف مقابل باشد، لذا در ⁧‫مجلس‬⁩ تنها از چنین توافقی پشتیبانی می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet