انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/22 09:26:25
سرویس سیاسی
در روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری؛

تعداد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به ۱۳۰ نفر رسید

در روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری؛تعداد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به ۱۳۰ نفر رسید.
تعداد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به ۱۳۰ نفر رسید در روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری؛تعداد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به ۱۳۰ نفر رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/202105109179578110.jpg تعداد,داوطلبان,انتخابات,ریاست,جمهوری,به,۱۳۰,نفر,رسید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ دومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، آغاز شد.

طبق تقویم اعلام شده از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور، کار ثبت‌نام داوطلبان این انتخابات از صبح روز سه‌شنبه (۲۱ اردیبهشت) آغاز و تا عصر ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت. در نخستین روز از ثبت نام ها 57 نفر  ثبت نام کردند که در کنار چهره‌های ناشناخته و برخی چهره‌های کمترشناخته‌شده سیاسی، محمدحسن نامی، از اعضای کادر ارتش و وزیر ارتباطات دولت احمدی‌نژاد، سردار سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه و سردار حسین دهقان وزیر پیشین دفاع در دولت نخست حسن روحانی، برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کردند.

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم از نخستین افراد شناخته شده ای است که تاکنون در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

محمود احمدی نژاد رئیس دولت های نهم و دهم برای ثبت نام در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد. احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز و علی اکبر جوانفکر همراه با احمدی نژاد نیز در وزارت کشور حضور پیدا کردند.

قاضی زاده هاشمی به همراه دخترش برای ثبت نام آمد

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با دختر خود در وزارت کشور حاضر و در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد و اکبر رنجبرزاده نماینده دور قبل مجلس نیز وی را همراهی کردند.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی هنگام ثبت نام با اشاره به همراهی دخترش در وزارت کشور، گفت: خانواده  بهترین  پشتیبان و انسجام خانوادگی  یکی از اهرم های رشد جامعه است. وی همچنین گفت که «انشاالله دولت بعد، دولت نسل نو است.»  پس از نام نویسی نیز در جمع خبرنگاران گفت که امیدوارم سال ۱۴۰۰  آخرین سال قرن، طلیعه بسیار خوبی برای آغاز قرن جدید باشد و بهترینها را برای ملت ایران آرزومندم .

قاضی زاده هاشمی

وی ضمن حضور در نشست با خبرنگاران ضمن قدردانی از شهدای مدافع سلامت و کارکنان بخش بهداشت و درمان در این شرایط بسیار سخت که مردان و جانانه ایستادگی و از هموطنان خود مراقبت می کنند، گفت: بیش از یک سال است این افراد آرامش نداشته اند و لازم است به این افراد ادای احترام کنیم. حدود ۲۰ سال است یکی از مدیران ابتدایی و بعد میانی و بعد عالی در خدمت ایران بودم گفت:  حدود ۱۳ سال است سابقه نمایندگی مجلس را دارم و در ۳۵ سال اخیر یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس بوده‌ام و اکنون نایب رئیس اول مجلس هستم.

قاضی زاده علاوه بر این یادآور شد: در این ۱۳ سال بدون سطحی نگری در بخش‌های مختلف غیر از مجلس در کمیسیون های مختلف وجب به وجب خاک ایران را هم در حوزه اقدامات اجرایی بررسی کرده‌ام و هم گشتم و دیدم و آنچه که من دیده ام این است که ما کشورهایی با ثروت های عظیم داریم و حدود ۱۰ درصد منابع جهان در اختیار ماست.

این داوطلب سیزدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هم ثروت و هم نیروی انسانی به اندازه کافی داریم طوری که نیروی انسانی متخصص و فوق العاده داریم و هیچ مشکلی نیست که به جوانانمان در حوزه‌های مدیریتی و فناورانه بسپاریم و آنها نتوانند حل کنند. حقیقتاً قوانین بسیار خوبی هم داریم که این قوانین متعالی هستند و می توانم لیستی از قوانین فوق‌العاده مانند قوانین پنج گانه ارائه کنم. مدیران و خوبی هم داریم که متاسفانه یا خانه نشین شده اند یا در جای ناصحیح و نادرست به کار گرفته شده‌اند و بالاتر از اینها رهبری آگاه و فرزانه داریم که بسیار روشن و دقیق به موضوعات عالم نگاه می کنند و مردمی فهیم عزت مدار صبور و پایه کار و فوق‌العاده‌ای که نه هم وطنان خود را تنها گذاشتند و جامعه و نظام خود را اما معطل مانده ایم و باید با روی کار آمدن مدیران به روز، لایق  عدالتخواه ساده زیست و رویکردها این مدیران را روی کار آورده و حرکت اساسی انجام دهیم.

این داوطلب ریاست جموری اسم دولت خود را  دولت سلام گذاشت و گفت: چون سلام به دولت جدید و سلام به  نسل نوع است و با نسل نو می‌خواهیم ایران جدید خلق کنیم. اسمش را سلام گذاشته‌ایم تا کنون چون دولت‌های ما به سلامی که مردم داده‌اند علیک السلام درست نگفته اند و آمدیم به سلام مردم پاسخ دهیم و سلام به تمام انقلاب‌ها و همه جریان‌های سیاسی است و ما نیاز به دگردیسی داریم و نیاز داریم در  اداره کشور تغییر در مدل حکمرانی و انقلاب در مدل حکمرانی داشته باشیم.

قاضی زاده هاشمی

وی افزود:  این کار دو سال است که با جمعی از جوانان بسیار خوب که هم سابقه اجرایی  و هم تحصیلات عالی علمی دارند در یک اندیشکده با کمک سایر اندیشکده با به کارگیری صد متخصص در حوزه مختلف نخست یک نظریه نظریه پایه خلق کردیم و کتابی را به عنوان فصل پروانگی منتشر کردیم تا بگویم چگونه فکر می‌کنیم. در گام بعد گفتمان تحول خود را ذکر کرده ایم که این گفتمان تحول به نام گفتمان دولت مردم است و در نهایت برای اینکه مردم رزق‌و‌روزی مسکن جاده بهداشت درمان شان نیاز به اقدامات اجرایی دارد برنامه اجرایی دولت اعتماد را که مرور با موضوع جلب اعتماد عمومی مردم تهیه کرده‌ایم یعنی اگر آمده‌ایم حدود ۱۹ برنامه را ذکر کرده ایم که ۸ برنامه دارای اولویت است برای این ۸ اولویت ۲۰۵۶ پروژه طراحی شده است.
 وی اضافه کرد: در این دولتی که هم نظریه و هم گفتمان و رفتار تحولی که دنبال می‌کند روشن است و هم برنامه اجرایی آن چه به لحاظ راهبردی و چه به لحاظ اجزای اجرایی کاملاً روشن است، در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و امیدوارم در این دوره به جای شعارها برنامه ها و باورها مورد موضوع بررسی مردم قرار بگیرد تا اثبات کنند هم برای مردم برنامه‌های اجرایی دقیق داریم.

وزرای اسبق هم آمدند

محمد عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دهم ضمن حضور در وزارت کشور در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. عباسی نایب رئیسی کمیسیون برنامه و بودجه در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی را هم در کارنامه خود ثبت کرده است.

عباسی پس از ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بنده اعلام می‌کنم که می‌توانم در جبهه خدمتگزاری برای مردم آماده باشم، اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب ارزشهای مهمی دارد که ملت به آن وفادار بوده است. من نگران معیشت مردم و اشتغال جوانان هستم و نگران از هم پاشیده شدن خانواده برای شرایط اقتصادی فعلی هستم و تمام تلاشم را برای بهبود این اوضاع انجام می‌دهم.

رستم قاسمی وزیر نفت دولت دهم ضمن حضور در وزارت کشور در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. مهدی غضنفری وزیر بازرگانی دولت دهم نیز رستم قاسمی را همراهی می کرد.

رستم قاسمی

 

قاسمی نیز  پس از نام نویسی در تالار وزارت کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: امروز حال اقتصاد خوب نیست بخش زیادی از مردم زیر خط فقر هستند و به نظرم وقت شعارهای "می‌شود باید بشود" گذشته است و معتقدم به دولتی مقتدر انقلابی با ترکیبی از جوانان و بانوان با حضور افراد با صلاحیت با تجربه به دور از سیاست زدگی نیاز داریم زیرا به دلیل سیاست زدگی در اقتصاد کشور متاسفانه آرایش اقتصادی و انتصابات سیاسی شرایطی برای کشور ایجاد کرد که در این روزها مردم نگران و سفره مردم کوچکتر شده است.


حسن سبحانی استاد اقتصاد دانشگاه تهران در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. سبحانی نماینده مردم دامغان در دوره‌های پنجم، ششم و هفتم در مجلس شورای اسلامی بوده است.این داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حل مشکلات ازدواج جوانان، مسکن و کار و تقویت شاخص های فرهنگی کشور به ویژه تقویت فرهنگ کار و تلاش را عمده مسائل اجتماعی و فرهنگی دانست و گفت: راجع به حکمرانی در حوزه سیاسی باید بگویم این جانب در زمان مسئولیت هم به کشورهای مختلف سفر کرده بودم و با مقامات آن کشور مذاکرات اقتصادی داشتم و  گام اول من تحکیم روابط به ویژه با کشورهای همسایه است و در گام دوم روابط با همه کشورهای دنیا به ویژه کشورهای همسو جز رژیم صهیونیستی را مدنظر دارم.

سبحانی پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گسترش استقلال سیاسی با ریشه‌کن شدن فقر و محرومیت و اقتصاد اقتصادی ایجاد می‌شود، اظهار کرد: شرایط اقتصادی کشور آنقدر مفسده‌آور شده است که توسعه اقتصادی که امری اجتناب‌ناپذیر است در گرداب فقر و محرومیت طبقات پایین و حتی متوسط قرار گرفته است. من با علم به این واقعیت و شرایط فعلی ضمن باور به قابلیت‌ها و توانایی‌های اصول قانون اساسی برای بهبود تدریجی مناسبات توسعه اقتصادی ایران و کمک به تحقق استقلال اقتصادی با شعار «اقتصاد بدون ربا» در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حاضر شدم.

قدرتعلی حشمتیان رئیس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان برای نام نویسی در سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور حاضر و ثبت نام کرد. وی نماینده دور پنجم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی است.

حاشیه: نام نویسی حسین برتون دندانپزشک عمومی فارغ التحصیل از آلمان متولد 1314 به عنوان پیرترین فرد ثبت نام کننده  از دیگر حواشی دومین روز از ثبت نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  بود. 

مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت در مورد قانون انتخابات به اجماع برسند

*حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جعفری منتظری دادستان کل کشور  با حضور در ساختمان وزارت کشور در میدان فاطمی تهران از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند نام نویسی از داوطلبان کاندیداتوری این انتخابات قرار گرفت.

دادستان کل کشور در حاشیه ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، گفت: روند ثبت نام طی این دو روز خوب بوده و امیدواریم تا پایان فرصت ثبت نام، افراد شایسته  حضور پیدا کنند تا مردم نیز با مشارکت حداکثری بتوانند منتخب لایق را برای این مسئولیت خطیر انتخاب کنند. همچنین امیدواریم امر انتخابات در شرایط فعلی کشور که با مساله کرونا و محدودیت هایی روبه رو هستیم، به خوبی برگزار و مردم با رعایت همه پروتکل ها حضور حماسی در انتخابات داشته باشند و مسئولان زمینه حضور حداکثری را فراهم کنند.

منتظری

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه من مشکلی خاصی امروز مشاهده نکردم و امیدواریم یک انتخاب خوب و پرشور و سالم داشته باشیم در خصوص مصوبه شورای نگبهان گفت: از نظر قانون‌اساسی تعیین شرایطی که یک فرد که قصد کاندیداتوری دارد، بر عهده شورای نگهبان است اما شکل این قضیه محل بحث است. اصل قضیه از آنجایی که شورای نگهبان یک نهاد قانونی است، بر عهده این ‌نهاد گذاشته شده است. این نقیصه قانونی را در دوره‌های گذشته نیز شاهد بودیم. باید بین مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت یک هماهنگی جامع و مانعی صورت بگیرد که این اختلافات را نیز شاهد نباشیم.

وی با اشاره به اینکه شایسته نظام جمهوری اسلامی این چنین دغدغه‌ها نیست، افزود: به نظر من این مساله در حوزه صلاحیت شورای نگهبان است اما شکل قضیه ممکن است دارای سلیقه‌های مختلف باشد.

* حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور نیز با حضور در ساختمان وزارت کشور از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند نام نویسی از داوطلبان کاندیداتوری این انتخابات قرار گرفت.

بکارگیری 250 هزار نفر نیرو در زمان برگزاری انتخابات مستقیم برای حراست از شعب اخذ رای

ذوالفقاری در حاشیه بازدید امروز خود از تالار وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در امنیت کامل در حال برگزاری است. ثبت نام به زودی تمام می شود و وارد مرحله بعدی انتخابات می شویم. در حوزه تامین امنیت هم  برنامه هایی تنظیم شده است تا فرایند ثبت نام با امنیت و آرامش کامل برگزار شود.

رئیس ستاد امنیت انتخابات کشور با بیان اینکه برای همه مراحل انتخابات از حیث امنیتی پیش بینی های لازم انجام و برنامه هایی تهیه شده است، افزود: در مرحله اخذ رای با توجه به افزایش شعب اخذ رای، فقط 250 هزار نفر نیرو در زمان برگزاری انتخابات مستقیم برای حراست از شعب اخذ رای به کار گرفته می شود. علاوه بر آن از مرزهای کشور تا نقاط مختلف باید تامین امنیت شود و برنامه ریزی ها در این زمینه انجام و هماهنگی های کامل در سطح ملی و استان ها اعمال شده است. 

ذوالفقاری با بیان اینکه مردم و شعبه ها برای دادن رای با توجه به پروتکل های آماده شده بدانند که مشکلی برای مشارکت نخواهد بود تا نگرانی بابت بیماری نداشته باشیم، در خصوص اطلس امنیتی اظهار کرد: اطلس امنیتی به طور کامل آماده شده و این اطلس با گذشته بسیار متفاوت است. همه دستگاه های اطلاعاتی کشور،  اطلاعاتی که در حوزه های مختلف کشور داشتند را در این اطلس گنجاندند و یک اطلس مشترک تهیه شده، ضمن اینکه این اطلس به طور مستمر به روز رسانی می شود.

وی اضافه کرد: جلسات ستاد امنیت انتخابات و کمیته ها ی مرتبط به طور مرتب برگزار می شود.

موسوی: ۶۳ نفر در روز دوم ثبت نام ها، اعلام داوطلبی کردند

اسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان دومین روز از ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری از ثبت‌نام ۶۳ نفر دیگر در جریان دومین روز نام‌نویسی از کاندیداهای ریاست جمهوری خبر داد و گفت: امروز فرایند ثبت‌نام از داوطلبان با حضور تعدادی از افراد انجام شد که مجموع روز اول و دوم ۱۳۰ نفر شدند. این تعداد به وزارت کشور مراجعه کردند.

وی افزود: فردا نیز از ساعت ۸ صبح کار ثبت‌نام را آغاز می‌کنیم، برخی از داوطلبان مدارک‌شان کافی نیست و نواقصی دارد فرصت دارند تا مجدداً مراجعه و مدارک خود را کامل کنند./

 

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet