خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1400/02/23 17:25:55
سرویس سیاسی
آوائی با اشاره به تلاش کشورهای عربی برای افزایش ارتباط با ایران:

امنیت وارداتی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است همسایگان به این نتیجه رسیده‌اند که برای تأمین امنیت و ثبات کشورشان باید به جای تکیه به آمریکا، روابط خود با ایران را گسترش دهند.
امنیت وارداتی نیست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است همسایگان به این نتیجه رسیده‌اند که برای تأمین امنیت و ثبات کشورشان باید به جای تکیه به آمریکا، روابط خود با ایران را گسترش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011100123436160.jpg امنیت,وارداتی,نیست Icana

سیداحمد آوائی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تمایل کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به افزایش سطح همکاری‌ها با ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه برای توسعه، تعمیق و بازسازی روابط با همسایگان خود شرطی نگذاشته است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نظر جمهوری اسلامی ایران همواره بر این بوده است که از برقراری روابط دوجانبه و چندجانبه با همسایگان به خصوص در حوزه خلیج فارس استقبال کرده است.

وی در ادامه با اشاره به پروژه ایران هراسی که آمریکایی ها در منطقه راه انداخته بودند، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه به کشوری حمله نکرده و اگر جنگی هم صورت گرفته در راستای دفاع بوده است لذا این بی مهری برخی همسایگان بود که به دلیل فشار آمریکا و اسرائیل، علیه ایران اقداماتی داشته و یا روابط خود را کاهش داده اند.

آوائی در ادامه با تأکید بر اینکه امنیت وارداتی نیست، عنوان کرد: معتقدیم اکنون همسایگان به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهند امنیت داشته باشند، به جای تکیه به آمریکا باید روابط خود با ایران را گسترش دهند تا امنیت و ثبات کشورشان را تأمین کنند.

وی افزود: در این مدت قطع رابطه و برخی دشمنی ها با ایران هیچ دستاوردی برای کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نداشته و امروز که آنها تصمیم گرفته اند با ایران ارتباط برقرار کنند ما نیز به آنها روی خوش نشان خواهیم داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه پروژه ایران هراسی در حال کمرنگ شدن است، خاطرنشان کرد: ایران کشوری نیست که موجب هراس همسایگان خود شود؛ امروز دیپلمات های ما باید با ابتکار و دقت عمل مسائل را دنبال کرده و در جهت بهبود روابط گام بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet