هدر موبایل
1388/09/01 16:05:00
سرویس صحن
قنبری طرح امنیت اجتماعی پلیس را صوری دانست

وزارت کشور در خصوص فجایع پایتخت پاسخگو باشد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عملکرد نیروی انتظامی در ارتباط با حوادث لواسانات و پاکدشت ثابت کرد ناجا نهاد مطمئنی برای امنیت شهروندان نیست.

داریوش قنبری روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: ابعاد بروز حادثه لواسانات به قدری تکان دهنده و غیرقابل باور است که لازم است مسئولان نیروی انتظامی و وزارت کشور هرچه سریع‌تر اقدامات زیربنایی و اصلاحی را در خصوص مقوله امنیت به خصوص امنیت اجتماعی به انجام برسانند.

وی خاطر نشان کرد: موضوع تجاوز به عنف در این سطح بیانگر این است به رغم بودجه‌های هنگفتی که به ناجا اختصاص می‌یابد این نهاد به یکسری ظواهر جانبی توجه دارد تا مسایل اساسی همچون امنیت اجتماعی شهروندان.

نماینده مردم ایلام در مجلس مهمترین دلایل مربوط به بروز چنین حوادثی در نیروی انتظامی را مربوط به ضعف ساختاری یا نحوه آموزش نیروی انتظامی در بحث امنیت دانست و افزود: برای ما سئوال است آیا مشکل در این بخش‌ها است یا باید مسئله را در جایی دیگر جستجو کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: وزارت کشور و نیروی انتظامی نباید با چنین سستی‌های زمینه وقیحانه متجاوزان به عنف را در جامعه ایجاد کند.

قنبری پیشگیری از وقوع جرم را موضوعی مرتبط با وزارت کشور و نیروی انتظامی دانست و افزود: اگر نیروی انتظامی و وزارت کشور به وظایف خود عمل می‌کردند ما شاهد حوادثی تکان دهنده این چنینی در جامعه اسلامی‌مان نبودیم.

وی درخصوص موضوع ناامنی اجتماعی گفت: ما هر روز شاهدیم در شرق کشور اخباری از ناامنی شنیده می‌شود این ضعف نیروی انتظامی را می‌رساند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: واقعاً جای سئوال است چرا به رغم اجرای چندین بار مانور امنیت اجتماعی با چنین هزینه سنگینی باید شاهد چنین فجایعی باشیم.

قنبری گفت: برگزاری مانورهای امنیت اجتماعی نشان دهنده این است که طرح امنیت اجتماعی در رسیدن به اهدافش شکست خورده و به مقاصد خود دست نیافته است.

وی طرح امنیت اجتماعی را برنامه صوری، ظاهری و تبلیغاتی دانست و افزود: طرح امنیت اجتماعی نشان داده بیش از آن که در جهت تامین امنیت شهروندان باشد، بیشتر جنبه ظاهری و تبلیغاتی داشته است.

قنبری در ادامه خاطر نشان کرد: لازم است مسئولان اجرایی، وزارت کشور به عنوان متولیان امنیت در کشور مدیران نیروی انتظامی را مورد سئوال قرار دهند چرا چنین فجایعی باید در پایتخت جمهوری اسلامی ایران رخ دهد.

وی یاد آور شد: باتوجه به اینکه رییس شورای تامین در سطح کشور، در استان‌ها و نیز شهرستان‌ها همگی در زیرمجموعه وزارت کشور قرار دارند این موضوع باید به طور مستقیم توسط این وزارتخانه (وزارت کشور) مورد بررسی و پاسخگویی قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص وظیفه قوه مقننه گفت: مجلس به طور حتم مقصران متجاوزان به نوامیس مردم موضوع را به جد پی‌گیری می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس اجازه نمی‌دهد ضعف‌های نیروی انتظامی و وزارت کشور امنیت اجتماعی را در جامعه به خطر اندازد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet