انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/24 09:04:27
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می‌دهد

تعداد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به۳۰۴ نفر رسید/ تاکید کدخدایی بر اجرای مصوبه شورای نگهبان

داوطلبان حضور در انتخابات ریاست جمهوری در چهارمین روز از ثبت نام ها نیز در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شدند.
تعداد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری به۳۰۴ نفر رسید/ تاکید کدخدایی بر اجرای مصوبه شورای نگهبان داوطلبان حضور در انتخابات ریاست جمهوری در چهارمین روز از ثبت نام ها نیز در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/202105103881402708.jpg تعداد,کاندیداهای,انتخابات,ریاست,جمهوری,به۳۰۴,نفر,رسید/,تاکید,کدخدایی,بر,اجرای,مصوبه,شورای,نگهبان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری 1400 رأس ساعت 8 صبح امروز (جمعه، 24 اردیبهشت ماه) در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد. دواطلبان می توانند جهت ثبت نام تا ساعت 18 در محل وزارت کشور حاضر شده و فرایند کاندیداتوری را تکمیل کنند.

ثبت نام از داوطلبان این انتخابات از روز 21 اردیبهشت آغاز شده و تا 25 این ماه ادامه دارد. گفتنی است تعداد ثبت نام کنندگان تا پایان سومین روز به 211 نفر رسید.

سرتیپ پاسدار علیرضا افشار، از فرماندهان جنگ و قائم‌ مقام وزیر کشور در دولت دهم و فرمانده اسبق نیروی مقاومت بسیج با حضور در محل وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

 

عباسی: به نفع یا ضرر هیچ کاندیدایی انصراف نمی‌دهم

 

فریدون عباسی رییس کمیسیون انرژی و نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی نیز ثبت نام کرد.

فریدون عباسی با حضور در جمع جایگاه خبرنگاران با بیان اینکه دولتی که مبلغ آن هستم نخبگانی نام دارد و شعار ما بازگشت به مردم با صداقت است، گفت: کشور ما در دهه اخیر در شرایطی است که مناسبات جدید جهانی با توجه به گسترش فضای مجازی در حال شگل گیری بوده و مرزهای جغرافیایی دچار تغییر شده، بنابراین لزوم ایجاد محاسبات و قطب بندی جدید شکل گرفته است و مقررات هم در آینده تغییر خواهد کرد.

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نیامده ام با کسی رقابت کنم و به نفع کسی کنار بروم، عنوان کرد: اگر شورای نگهبان تایید کند با توجه به سوابق مدیریتی، اجرایی و علمی اینجانب فرصت دارم که حرف های خود را بزنم و نفع و ضرر اینجا معنی ندارد که به نفع یا ضرر کسی کنار بروم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس یازدهم شورای اسلامی همچنین درباره احراز صلاحیت خود گفت: صلاحیت من رد نخواهد شد، شاید احراز صلاحیت برای پست ریاست جمهوری نشود که این به تشخیص شورا و بر اساس قانون است؛ من از همه کاندیداها دفاع می کنم و نظراتشان را به گوش مردم می رسانم.

سیدمصطفی تاجزاده، سیاستمدار اصلاح طلب، مشاور رییس جمهور و رییس ستاد انتخابات کشور در دولت اصلاحات نیز به همراه همسرش فخرالسادات محتشمی پور با حضور در وزارت کشور اقدام به ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ کرد.

 

کدخدایی: مطرح شدن مطالب خلاف قانون توسط کاندیداها مد نظر شورای نگهبان قرار می‌گیرد

 

به گزارش خانه ملت، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان برای بازدید از روند ثبت نام کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد. 


کدخدایی بعد از بازدید از محل وزارت کشور در راستای نظارت بر روند ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در جایگاه خبرنگاران حاضر شد و با بیان اینکه شورای نگهبان از بین افرادی که معیار این شورا را برای ثبت نام دارند، بررسی صلاحیت خواهند شد، گفت: ملاک مصوبه شورای نگهبان خواهد بود.

وی درباره پاسخ به سوالی پیرامون اظهارات اخیر وی که گفته بود افرادی که پیش از این صلاحیتشان رد شده است، در انتخابات ثبت نام نکنند، گفت: ملاک ما قانون بوده که منعی برای ثبت نام افراد ندارد اما به جهت توصیه شخصی نه تنها برای انتخابات ریاست جمهوری بلکه برای انتخابات مجلس نیز درباره افرادی که وضعیت گذشته آنها تغییر نکرده این توصیه را داریم.

وی در ادامه درباره قرائت بیانیه از سوی برخی کاندیداها بعد از ثبت نام، اظهار داشت: جمهوری اسلامی تریبون مجانی زیاد دارد که در اختیار افراد قرار داده است و شورای نگهبان اظهار نظری درباره آن ندارد اما اگر در مسیر تبلیغات مطالبی خلاف قانون مطرح شود شورای نگهبان مد نظر قرار می دهد. 

سخنگوی شورای نگهبان در پایان درباره رصد نحوه هزینه کرد افراد در جریان تبلیغات انتخابات، خاطرنشان کرد: هزینه تبلیغات قانون حداقلی دارد که اگر خلاف قوانین باشد، در بررسی صلاحیت ها مد نظر قرار خواهد گرفت.

شاهین محمدصادقی عضو هیات رییسه مجلس نهم شورای اسلامی نیز در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. حجت الاسلام مفید کیایی نژاد نماینده سابق ساوجبلاغ در مجلس وی را همراهی می‌کرد.

سید اسماعیل موسوی عصر امروز در پایان چهارمین روز از مهلت قانونی ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مجموع ۴ روز گذشته ۳۰۴ نفر با حضور در ستاد انتخابات کشور جهت کاندیداتوری در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: فردا به عنوان آخرین روز قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح کار ثبت نام از داوطلبان را آغاز و تا ساعت ۱۸ ادامه خواهیم داد.

وی با تاکید بر اینکه به طور قطع زمان ثبت نام داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تمدید نمی شود، گفت: متقاضیان کاندیداتوری تنها ۱۰ ساعت در روز شنبه فرصت دارند تا با مراجعه به ستاد انتخابات کشور فرآیند ثبت نام خود را طی کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور در پایان خاطرنشان کرد: از کسانی که قصد کاندیداتوری در انتخابات را دارند تقاضا دارم فردا در زمان مراجعه به ستاد انتخابات کشور پروتکل های بهداشتی را رعایت و از آوردن همراه خودداری کنند و حتما مواد و مفاد قانونی را مطالعه و در صورتی که واجد شرایط اعلانی بودند، جهت ثبت نام مراجعه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet