هدر اصلی
1386/08/28 16:20:00
سرویس بین الملل

عضو پارلمان فلیپین: آسیا باید به سمت یکپارچگی حرکت کند

عضو پارلمان فلیپین گفت: آسیا باید به سمت یکپارچگی حرکت کند و APA باید معمار این فرایند باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رکه آبلان در جلسه بعد از ظهر دومین نشست مجمع عمومی مجالس آسیایی اظهار داشت: ما باید تلاش هایی را که در دیگر قاره ها برای رسیدن به همگرایی صورت گرفته است را تکرار کنیم، چون در حال حاضر از دیگران عقب افتاده ایم. آنها توانسته اند به همگرایی دست یابند، براین اساس چرا ما نتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم.

وی افزود: مجالس آسیایی باید اهداف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ما را از طریق گام های عملی پیگیری کند و به دنبال دستاوردهای عملی باشد. ما باید به منافع مشترک توجه داشته باشیم.

عضو پارلمان فیلیپین خاطرنشان کرد: ما خواستار برگزاری اجلاسی در سطح وزرای خارجه کشورهای آسیایی هستیم تا با کمک قوای مقننه و مجریه، مسایل مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آسیا بررسی شود. ما باید رسانه ها و افکار عمومی را درگیر پروسه های خود کنیم.

وی ادامه داد: قاره آسیا باید به سمت یکپارچگی حرکت کند و APA باید معمار این فرایند باشد.

آبلان تصریح کرد: هیات پارلمانی ما از مجمع می خواهد به صورت عینی و ملموس برنامه هایی را تدوین کند که دستاوردهای ملموس داشته باشد تا همگان ببینند که ما به چه اهدافی رسیده ایم.

عضو پارلمان فیلیپین اظهار داشت: ما چهار قطعنامه پیشنهادی به مجمع ارائه کرده ایم که یکی از آنها پیشنهاد صندوق مبارزه با فقر است. بودجه این صندوق از طریق دولت ها تامین می شود اما می توانیم از بانک جهانی و اتحادیه اروپا نیز کمک بگیریم.

وی ادامه داد: همچنین ما باید به احزاب سیاسی کمک کنیم و برای تامین مالی احزاب سیاسی راه های جدیدی پیدا کنیم تا مانع فساد شویم.

آبلان خاطرنشان کرد: قطعنامه سوم پیشنهادی ما به درختکاری اشاره می کند و قطعنامه چهارم مربوط به برگزاری کنفرانس احزاب سیاسی آسیا است که بعد از اجلاس تهران در کشور ما برگزار خواهد شد.

وی افزود: از زمان تشکیل مجمع کارهای زیادی انجام شده است اما هنوز برای رسیدن به صلح باید راه زیادی را طی کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet