انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/24 15:16:16
سرویس بین الملل
الهیان در نامه‌ای خطاب به رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا مطرح کرد:

لزوم واکنش صریح مجامع بین­ المللی و سازمان­ های حامی حقوق بشر در مقابله با اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا خواستار حمایت از مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین در جریان حملات اخیر به نمازگزاران مسجد الاقصی و نوار غزه شد.
لزوم واکنش صریح مجامع بین­ المللی و سازمان­ های حامی حقوق بشر در مقابله با اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا خواستار حمایت از مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین در جریان حملات اخیر به نمازگزاران مسجد الاقصی و نوار غزه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109229996390.jpg لزوم,واکنش,صریح,مجامع,بین­,المللی,و,سازمان­,های,حامی,حقوق,بشر,در,مقابله,با,اقدامات,غیرانسانی,رژیم,صهیونیستی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ زهره الهیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا خواستار حمایت از مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین در جریان حملات اخیر به نمازگزاران مسجد الاقصی و نوار غزه شد.

متن نامه رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

سرکار خانم ماریا ارنا 

رئیس محترم کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا  

عالیجناب؛

 همانگونه که مستحضرید؛ در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان و همزمان با روز جهانی قدس، رژیم صهیونیستی با تعرض به مسجد الاقصی جمع زیادی از نمازگزاران را مورد حمله قرار داد و به شدت مجروح ساخت. از سوی دیگر، این رژیم اشغالگر با حملات هوایی نظامی به غزه در فلسطین، دهها تن از  افراد غیرنظامی ازجمله زنان و کودکان را به قتل رساند. همچنین نظامیان صهیونیست با توسل به زور در محله شیخ جراح در قدس شریف در صدد اخراج ساکنان این محله و احداث شهرک­های جدید صهیونیستی هستند.

 متاسفانه سال‌هاست که جهان شاهد جنایات و بی‌رحمی‌ها در سرزمین‌های اشغالی فلسطین است و علیرغم همه این جنایات، جامعه بین‌المللی به دلیل حمایت موثر قدرت‌های بزرگ سیاسی از رژیم جعلی اسرائیل، هنوز نتوانسته اقدام قابل توجهی برای التیام دردهای قربانیان اشغالگری و نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر به عمل آورد.

 صد‌ها قطعنامه و سند بین‌المللی طی این سال‌ها به تصویب رسیده است ولی اراده‌ای برای اجرای آن به کار گرفته نشده، لذا مردم فلسطین، خود به پا خاسته‌اند تا با قیام مردمی و همه جانبه و مقاومت در برابر اشغالگران، حقوق خود را که ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در سراسر سرزمین تاریخی و مادری فلسطین به پایتختی قدس شریف است، مطالبه نمایند.

 به موجب معاهدات و کنوانسیون­های شناخت شده بین­المللی، حمله به غیرنظامیان و تعرض به زنان و کودکان بیگناه، ممنوع و همه طرفین مخاصمات باید آن را رعایت کنند و در صورت عدم رعایت، جنایت جنگی محسوب می‌شود. در همین راستا؛ شورای امنیت سازمان ملل متأسفانه در قبال نقض مستمر قواعد حقوق بشردوستانه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بی‌تفاوت و نظاره‌گر می­باشد.

مجلس شورای اسلامی ازجمله  اعضای کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، ضمن اعلام حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات اخیر رژیم جعلی اسرائیل، نگرانی شدید خود را از اقدامات اخیر تروریستی، ضد حقوق بشری و مغایر با حقوق بشردوستانه در سرزمین‌های اشغالی فلسطین ازجمله در مسجد الاقصی، غزه و کرانه، ابراز می­دارد.

لازم می­دانیم که بار دیگر بر لزوم واکنش صریح مجامع بین­ المللی و سازمان­ های حامی حقوق بشر در مقابله با اینگونه اقدامات غیرانسانی تاکید ورزیم.

فرصت را مغتنم شمرده، احترامات فائقه خود را تقدیم می­دارد.

         زهره الهیان

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی

جمهوری اسلامی ایران./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet