انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/25 14:05:44
سرویس سیاسی
موسوی لارگانی:

رفع انباشت قوانین منسوخ شده در گرو تنقیح قوانین است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد امروزه شاهد انباشت برخی قوانین هستیم که منسوخ شده و نیازمند تنقیح است.
رفع انباشت قوانین منسوخ شده در گرو تنقیح قوانین است عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد امروزه شاهد انباشت برخی قوانین هستیم که منسوخ شده و نیازمند تنقیح است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102948292192.jpg رفع,انباشت,قوانین,منسوخ,شده,در,گرو,تنقیح,قوانین,است Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتدر رابطه با اهمیت تنقیح قوانین از سوی مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران اسلامی دارای متنوع ترین عناوین قانون است که این رقم معادل حدود 12 هزار عنوان است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس ضرورت نیازها در زمان های مختلف عناوین قانونی مصوب شده است، اظهار کرد: به عنوان مثال در خصوص قنوات مناطق مختلف یا دریافت مالیات از اشخاص قانون مصوب شده و این امر سبب انباشت قوانین شده که حتی زمان اجرای برخی از آنها نیز گذشته و منسوخ شده است.

وی با بیان اینکه قوانین منسوخ شده باید احصاء و تنقیح شوند، ادامه داد: به عنوان مثال برخی از قوانین مربوط به شهرداری ها مربوط به یکسال قبل است که اجرای آنها مشکل آفرین است اما چون منسوخ نشده از سوی افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه تنقیح قوانین گاهی اوقات مربوط به اصلاح قوانین می شود، تصریح کرد: این امر موجب می شود مجریان قانون با سهولت بیشتر قوانین را اجرایی کنند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تنقیح قوانین از سوی مجلس نهم و دهم اجرایی شده و اکنون نیز ادامه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet