انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/26 13:11:37
سرویس صحن
همتی در تذکر شفاهی:

تکاب به عنوان شهر طلا در گرفتن امتیاز حکم شهرستان حلبی هم ندارد

نماینده مردم تکاب در مجلس گفت: تکاب در جهان به شهر طلا معروف است ولی به اندازه یک روستا از منابع معدنی برخوردار نیست و این ظلم است.
تکاب به عنوان شهر طلا در گرفتن امتیاز حکم شهرستان حلبی هم ندارد نماینده مردم تکاب در مجلس گفت: تکاب در جهان به شهر طلا معروف است ولی به اندازه یک روستا از منابع معدنی برخوردار نیست و این ظلم است. https://cdn.icana.ir/d/019/202103100566563682.jpg تکاب,به,عنوان,شهر,طلا,در,گرفتن,امتیاز,حکم,شهرستان,حلبی,هم,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسن همتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: راه های بین شهری حوزه انتخابیه میاندوآب - تکاب، شاهین دژ- بوکان، تکاب - دندی زنجان، تکاب- میاندوآب شبیه راه های روستایی قدیمی است و سال هاست که موردغفلت قرار گرفته و تبدیل به قتلگاه برای مردم شده است.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس ادامه داد: راه های روستایی وضعیت بسیار بدتری دارند و مسیرهای روستایی در شهرستان تکاب و مسیرهای روستاهای قزل قلعه، صفاخانه و... در فصل بارش ها، به این روستاها فقط با خودروهای دیفرانسیل دار و تراکتور می توان تردد کرد، که مشکلات زیادی برای مردم پیش می آید.

همتی تاکید کرد: راه اصلی ترین نیاز توسعه هر منطقه است. آیا وقت آن نرسیده که برای توسعه دو شهرستان بسیار پتانسیل دار شاهین دژ و تکاب اقدامی صورت گیرد و مردم شریف این منطقه را از این قتلگاه نجات دهیم؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به موضوع معادن، ادامه داد: در حوزه انتخابیه بنده ، معادن جز تخریب منابع طبیعی، محیط زیست، آب های زیرزمینی، آثار باستانی و بیماری برای مردم همچنین تخریب منازل روستایی، نفعی برای مردم منطقه نداشته است و عایدات شایسته ای ندارد.

وی تاکید کرد: قانوناً باید 15 درصد حقوق دولتی به شهر مورد نظر جهت توسعه و پیشرفت داده شود که متاسفانه این اقدام در سطح شایسته ای انجام نشده است و پیگیری هایی در این خصوص انجام دادیم.

همتی با اشاره به نامه ای با امضای 174 نماینده به دفتر قوه قضائیه درباره این موضوع ادامه داد: تکاب با بالاترین میزان مالیات از کمترین بهره معادن برخوردار است. شهر ما در جهان و در کشور به شهر طلا معروف است، ولی به اندازه یک روستا از منابع معدنی برخوردار نیست و این ظلم است. تکاب در گرفتن امتیاز حکم شهرستان حلبی هم ندارد.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس تاکید کرد: محروم ترین و نجیب ترین مردم در حوزه انتخابیه بنده قرار دارند، مجوز صدور معادن با دستگاه های مربوطه هماهنگ نیست و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم روستاها شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet