انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/26 18:45:27
سرویس سیاسی
جوکار در تشریح نشست کمیسیون امور داخلی کشور:

تصویب کلیات طرح «نحوه تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها» در کمیسیون

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از تصویب کلیات طرح نحوه تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها» در کمیسیون خبر داد و گفت: جزئیات این طرح به دلیل اختلاف نظر دستگاه‌ها درباره نحوه صدور مجوز تجمعات در کارگروه بررسی می‌شود.
تصویب کلیات طرح «نحوه تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها» در کمیسیون رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از تصویب کلیات طرح نحوه تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها» در کمیسیون خبر داد و گفت: جزئیات این طرح به دلیل اختلاف نظر دستگاه‌ها درباره نحوه صدور مجوز تجمعات در کارگروه بررسی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009107113053075.jpg تصویب,کلیات,طرح,«نحوه,تشکیل,تجمعات,و,برگزاری,راهپیمایی‌ها»,در,کمیسیون Icana

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح نشست امروز یکشنبه 26 اردیبهشت ماه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح «نحوه تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها» در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت، کلیات این طرح به تصویب رسید و برای بررسی جزئیات به کارگروه مربوطه ارجاع شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم افزود: نظر کارشناسان نهادهای مختلف و دستگاه‌های مرتبط با این طرح مانند وزارت کشور، نهادهای امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی در کارگروه مذکور بررسی خواهد شد و جمع‌بندی آن در صحن کمیسیون مطرح می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: اختلاف نظر جدی درباره صدور مجوز برای تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها وجود دارد که صدور مجوز پیشینی یا پسینی باشد، در این طرح آمده که مجوز پسینی برای تشکیل تجمعات و برگزاری راهپیمایی‌ها اخذ شود به این صورت که افراد اعلام تجمع کنند و تنها فرمانداری‌ها از طریق شورای تامین آن را بررسی کنند و در صورتی که برگزاری تجمع مخل امنیت باشد یا با حمل سلاح باشد از برگزاری تجمع یا راهپیمایی جلوگیری کنند.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس یازدهم تصریح کرد: در این طرح آمده که اعلام راهپیمایی یا تجمع کافی است و نیازی به صدور مجوز نیست. در اصل 27 قانون اساسی نیز برگزاری اجتماعات را آزاد دانسته مگر اینکه مخل امنیت باشد یا با حمل سلاح باشد. با توجه به اینکه دستگاه‌ها درک مشترکی در این خصوص ندارند و مباحث متفاوتی عنوان شده، کارگروه موضوع را بررسی خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، افزود: ما دنبال تصویب قانون عملیاتی هستیم لذا در کارگروه بررسی بیشتر خواهد شد تا به نتیجه واحدی برسیم. در جلسه امروز هم نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet