انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/26 20:36:34
سرویس حوزه ریاست
دکتر قالیباف در گفتگوى تلفنى با رئیس مجلس لبنان:

مجالس کشورهاى اسلامى و سازمان­هاى بین المللى باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند

رئیس مجلس در گفتگو تلفنی با رئیس مجلس لبنان تاکید کرد که مجالس کشورهاى اسلامى و سازمان­هاى بین المللى مى خواهیم تا از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.
مجالس کشورهاى اسلامى و سازمان­هاى بین المللى باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند رئیس مجلس در گفتگو تلفنی با رئیس مجلس لبنان تاکید کرد که مجالس کشورهاى اسلامى و سازمان­هاى بین المللى مى خواهیم تا از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201809104187308929.jpg مجالس,کشورهاى,اسلامى,و,سازمان­هاى,بین,المللى,,باید,از,مردم,مظلوم,فلسطین,حمایت,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شوراى اسلامى عصر امروز یکشنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) طى تماس تلفنى با نبیه برى رئیس مجلس لبنان، درخصوص تحولات اخیر فلسطین و قدس شریف به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
دکتر قالیباف در ابتداى این تماس تلفنى، ضمن تبریک عید سعید فطر، به جنایات اخیر رژیم صهیونیستى در تهاجم به غزه و مسجدالاقصى اشاره کرد و گفت: جنایات اخیر صهیونیست­ها در تهاجم به غزه و قتل کودکان و زنان فلسطینى و بمباران مراکز درمانى و رسانه­اى را قویاً محکوم مى­کنیم.
رئیس مجلس شوراى اسلامى در بخش دیگرى از سخنان خود ضمن محکوم کردن بمباران غزه توسط مزدوران صهیونیست، افزود: جمهورى اسلامى ایران ضمن ابراز انزجار از این جنایات غیر انسانى، اقدامات این رژیم کودک­کش در ممانعت از امداد رسانى کادر درمان به مجروحان فلسطینى را که در زمره جنایت جنگى قلمداد مى­‌شود، به شدت محکوم مى کند و از مجالس کشورهاى اسلامى و    سازمان­هاى بین المللى مى خواهیم تا از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.
دکتر قالیباف در پایان این گفتگوى تلفنى نقش مقاومت فلسطینى و مقاومت در منطقه را در مقابله با تجاوزات و اقدامات توسعه طلبانه رژیم جعلى اسرائیل ستود و افزود: صهیونیست‌ها فقط زبان قدرت و مقاومت را مى فهمند و اگر مقاومت نبود آنها به نسل کشى خود در فلسطین به طور بى شرمانه ادامه مى ­دادند.
نبیه برى، رئیس مجلس لبنان نیز در این مکالمه تلفنى با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستى در روزهاى اخیر گفت: اتفاقات امروز دیگر جنگ میان رژیم صهیونیستى و کشورهاى عربى نیست بلکه جنگ نظامى با مردم غزه از یک سو و جنگ مردم فلسطین در درون سرزمین‌­هاى اشغالى با این رژیم غاصب است.
وى افزود: از 73 سال پیش تاکنون اشغالگرى صهیونیست­ها و مقاومت مردم فلسطین ادامه دارد و ملت فلسطین سرانجام با وحدت، مقاومت و ایمان به پیروزى خواهند رسید و  حقانیت خود را نشان خواهند داد.  
رئیس مجلس لبنان در ادامه این گفتگوى تلفنى ، ضمن قدردانى از مواضع جمهورى اسلامى ایران در حمایت از آرمان مردم مظلوم فلسطین گفت: وضع نابسامان داخلى در رژیم صهیونیستى و بن بست سیاسى نتانیاهو باعث شده تا وى به اقدامات جنایتکارانه فعلى دست بزند.
نبیه برى با انتقاد از عادى سازى روابط برخى کشورهاى عربى با رژیم صهیونیستى گفت: آنها سعى مى­کنند تا با حمایت­‌هاى خود، ننگ بر چهره رژیم صهیونیستى را پاک کنند اما هرگز موفق نخواهند شد./

پایان پبام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet