خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/27 14:46:46
سرویس استان ها
وحیدی تاکید کرد:

لزوم همگرایی ظرفیت سازی‌های دستگاه‌های اقتصادی استان خراسان شمالی

نماینده مردم  بجنورد در مجلس با بیان اینکه شهرداری‌ها توان ایجاد چرخه اقتصادی و عمرانی خاص رادارند،گفت: همگرایی و هم افزایی، ظرفیت سازی‌های دستگاه‌های اقتصادی استان و آموزش نیروی انسانی افزایش پیدا کند.
لزوم همگرایی ظرفیت سازی‌های دستگاه‌های اقتصادی استان خراسان شمالی نماینده مردم  بجنورد در مجلس با بیان اینکه شهرداری‌ها توان ایجاد چرخه اقتصادی و عمرانی خاص رادارند،گفت: همگرایی و هم افزایی، ظرفیت سازی‌های دستگاه‌های اقتصادی استان و آموزش نیروی انسانی افزایش پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007107579208846.jpg لزوم,همگرایی,ظرفیت,سازی‌های,دستگاه‌های,اقتصادی,استان,خراسان,شمالی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  محمد وحیدی در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصاد و دارایی خراسان شمالی اظهار داشت: اگر دولت خوب درآمد ایجاد کند اما  نتواند در هزینه کردها استفاده کند٬ بسیار ضرر آور است.

نماینده  مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در  مجلس شورای اسلامی افزود: باید همگرایی و هم افزایی، ظرفیت سازی‌های دستگاه‌های اقتصادی استان و آموزش نیروی انسانی افزایش پیدا کند و این در  حالی که از پیمانکاران‌استان به دلیل نوع رفتار مدیران و ایجاد فضای بسته تنها تعداد کمی پیمانکار باقی مانده‌اند و این باعث عدم پیشرفت استان خواهد شد.

وی ادامه داد: از بدهی‌های پیمان کاران تنها حدود 400 میلیارد تومان ثبت شده که همان هم پرداخت نشده و لازم است موانع به درستی شناسایی و از پیمان کاران پشتیبانی شود. شهرداری ها می‌توانند چرخه اقتصادی و عمرانی خاصی ایجاد کنند و حداقل به عنوان یک پیمانکار قوی باید مورد اعتماد قرار بگیرند.

وحیدی با بیان اینکه امسال اعتبارات خوبی از بودجه 1400 نصیب استان می‌شود٬ افزود: امسال در قانون بودجه در بحث محرومیت زدایی اعتبارات را به استان هایی که ضریب پیشرفت کمتری داشتند سوق دادند و برای اولین بار 480 میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص داده شد. در اعتبارات دو شاخص زیربنایی استان یعنی راه و آب، بودجه خوبی در قانون بودجه نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: با این وجود٬ سهم استان در حوزه تولید و کارآفرینی سهم کمی است که لازم است در شورای هماهنگی بانک‌ها مورد توجه جدی قرار بگیرد.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet