انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/28 11:31:41
سرویس اقتصادی
سرگزی:

قانون مالیات بر خانه های خالی آرامش را به بازار اجاره بازمی‌گرداند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای معتقد است، عرضه واحدهای خالی از سکنه به بازار اجاره، آن هم در فصل جابه‌جایی مستاجران موجب آرامش بازار در مقایسه با سال‌های گذشته می‌شود.
قانون مالیات بر خانه های خالی آرامش را به بازار اجاره بازمی‌گرداند عضو کمیسیون عمران مجلس شورای معتقد است، عرضه واحدهای خالی از سکنه به بازار اجاره، آن هم در فصل جابه‌جایی مستاجران موجب آرامش بازار در مقایسه با سال‌های گذشته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202012100074609748.jpg قانون,مالیات,بر,خانه,های,خالی,آرامش,را,به,بازار,اجاره,بازمی‌گرداند Icana

محمد سرگزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به صحبت‌های وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه از زمان آغاز اجرای طرح سامانه ثبت املاک، یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده ایم که به موجب قانون باید مالیات اخذ شود، عنوان کرد: با شناسایی واحد‌های خالی از سکنه و عرضه آن‌ها به بازار اجاره و خرید و فروش شاهد ایجاد ثبات در بخش مسکن کشور خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عرضه واحد های خالی از سکنه به بازار اجاره آن هم در فصل جابه‌جایی مستاجران موجب آرامش بازار در مقایسه با سال‌های گذشته می‌شود اضافه کرد: پیش بینی می‌شود تابستان امسال با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی شاهد کاهش قیمت مسکن باشیم. در کوتاه مدت هم  دولت باید با افزایش نظارت بر معاملات مسکن و بنگاه‌های املاک از ایجاد نرخ های غیرمتعارف در حوزه رهن و اجاره جلوگیری کند.

سرگزی ادامه داد: در بلند مدت نیز با ساخت یک میلیون واحد بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن تعادل مناسبی میان عرضه و تقاضا ایجاد شده که موجب رونق بازار و آغاز سیر نزولی قیمت خانه خواهد شد. /  

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet