هدر اصلی
1400/02/28 10:10:08
سرویس صحن
گودرزوند در تذکری:

باید در انتخاب وزیر صمت دقت می‌کردیم/ قالیباف: سوال از رزم حسینی درباره عملکرد وزارتخانه بود

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره سوال کریمی قدوسی از وزیر صمت، گفت: سوال از وزیر درباره شخص وزیر نبوده بلکه درباره عملکرد وزارتخانه صمت است.
باید در انتخاب وزیر صمت دقت می‌کردیم/ قالیباف: سوال از رزم حسینی درباره عملکرد وزارتخانه بود رئیس مجلس در پاسخ به تذکر عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره سوال کریمی قدوسی از وزیر صمت، گفت: سوال از وزیر درباره شخص وزیر نبوده بلکه درباره عملکرد وزارتخانه صمت است. https://cdn.icana.ir/d/019/202011106866971795.jpg باید,در,انتخاب,وزیر,صمت,دقت,می‌کردیم/,قالیباف:,سوال,از,رزم,حسینی,درباره,عملکرد,وزارتخانه,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهرداد گودرزوندچگینی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 28 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: برطبق ماده 20 تذکر دارم، آقای رئیس، آقای کریمی قدوسی گفتند که هنوز وزیر انتخاب نشده ایشان سوال کردند، مگر غیر از این است که ایشان برای انتخاب این وزیر بسیار وقت گذاشت.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما از اول هم اعتقاد داشتیم که این وزیر در انجام وظایف ناتوان است و نمی‌تواند اداره صنعت کشور را برعهده بگیرد. برخی بسیار تلاش کردند که این اتفاق بیفتد، در حال حاضر بیش از یک ساعت وقت مردم گرفته شده است.

وی تأکید کرد: آیا به صرف دادن دو کارت مشکل مملکت ما حل می‌شود؟ آیا نباید در انتخاب وزیر دقت می‌کردیم؟ آیا مجلس نقشی در انتخاب وزیر نداشت؟ چرا بایست کاری را انجام دهیم که امروز سوال کنیم و مسائلی که خودمان دلمان می‌خواهد امروز مطرح کنیم. اگر در زمان خودش می‌توانستیم وزیر را انتخاب می‌کردیم که بخشی از مشکلات را حل می‌کرد، امروز سوال طرح کنیم. نمایندگانی که تلاش کردند و مجلس را برای انتخاب این وزیر متقاعد کردند باید پاسخگو باشند.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به این نماینده مطرح کرد: آقای گودرزوند؛ اولا آیین‌نامه روالی دارد و سوالات بر اساس نوبت مطرح می‌شود و در کمیسیون موضوع سوال به شکل ملی یا منطقه‌ای تقسیم‌بندی می‌شود، این سوال ملی بوده و در نوبت بوده است و بر اساس روال آیین‌نامه این سوال مطرح شده است.

وی ادامه داد: این سوال در مورد شخص وزیر نیست، سوال کریمی درباره عملکرد وزارتخانه است و وزارتخانه باید پاسخگو باشد. این سوال می‌تواند طبق آیین‌نامه در دستور قرار گیرد و تذکر جنابعالی می‌تواند وارد نباشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet