انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/28 10:49:26
سرویس فرهنگی

پیام تبریک رییس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس به مناسبت روزجهانی موزه و میراث فرهنگی

رییس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس طی پیامی روز جهانی موزه و میراث فرهنگی را تبریک گفت.
پیام تبریک رییس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس به مناسبت روزجهانی موزه و میراث فرهنگی رییس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس طی پیامی روز جهانی موزه و میراث فرهنگی را تبریک گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105362533151.jpg پیام,تبریک,رییس,فراکسیون,گردشگری،,میراث,فرهنگی,و,صنایع,دستی,مجلس,به,مناسبت,روزجهانی,موزه,و,میراث,فرهنگی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا دشتی اردکانی  رییس فراکسیون گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی طی پیامی روز جهانی موزه و میراث فرهنگی را تبریک گفت.

 متن این پیام تبریک به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

میراث فرهنگی ایران به عنوان شناسنامه این سرزمین از فرهنگ و هویت مردمانش سخن می‌گوید و به تاریخ مدنیت در این کره خاکی درازا دارد و به یاد ما می آورد که ایرانی هستیم و ایرانی بودن میراث گرانبهایی است که نسل حاضر میبایست برای آیندگان امانت داری کند و این مسئولیت خطیر، به ما سپرده شده است که خود چراغ راهی است برای طی طریق این سنت دیرینه.

میراث فرهنگی ملموس و ناملموس ایران، عالی ترین مولفه این سرزمین در جهت معرفی ایران به جهانیان است چرا که با هر زبانی قابل درک و نیاز به هیچ واسطی برای ارائه آن نیست.

پیوند میراث فرهنگی و موزه ناگسستنی است و موزه به عنوان پنجره ای به سوی تاریخ، زیباترین منظر را از ایران پدیدار می کند و همواره به عنوان یک مولفه اصلی در توسعه یافتگی کشور ها مطرح است.

٢٨ اردیبهشت به عنوان روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی بهانه خوبی است برای پرداختن مضاعف به این مهم و امید است در سال جاری به لطف خداوند کریم، با مهار ویروس کرونا بتوان جان دوباره ای به موزه ها داد که از این بابت صنعت گردشگری نیز منتفع شود و همسو با شعار امسال شورای بین المللی موزه ها با عنوان: آینده موزه ها، بازیابی و تصور دوباره، بتوان گامی در این راستا در کشور عزیزمان برداریم.

محمدرضا دشتی اردکانی - رییس فراکسیون گردشگری، زیارت و میراث فرهنگی/

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet