انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/28 11:30:26
سرویس صحن
رجایی در تذکر شفاهی:

دولت حتی یک ریال از زراندوزان مالیات نگرفته است

نماینده مردم لنجان در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه دریافت مالیات، بیان کرد: با گذشت دو ماه از سال تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۰ در زمینه اخذ مالیات از خانه های لوکس اجرایی نشده است.
دولت حتی یک ریال از زراندوزان مالیات نگرفته است نماینده مردم لنجان در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه دریافت مالیات، بیان کرد: با گذشت دو ماه از سال تبصره 6 قانون بودجه 1400 در زمینه اخذ مالیات از خانه های لوکس اجرایی نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201904107054697649.jpg دولت,حتی,یک,ریال,از,زراندوزان,مالیات,نگرفته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین رجایی ریزی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: تذکر من خطاب به رئیس دولت و تیم مرتبط با آن است. متاسفانه دولت آقای روحانی هیچ اراده ای برای دریافت مالیات از زراندوزان ندارد.

وی ادامه داد: براساس تبصره 6 قانون بودجه سال گذشته، دولت مکلف شده بود که از خانه ها و خودروهای لوکس مالیات دریافت کند، اما این کار را نکرد. با این تبصره پیش بینی شده بود که 30 تا 50 هزار میلیارد تومان برای کشور کسب درآمد می شود، اما حتی یک ریال هم از این قشر مالیات گرفته نشد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه کارکنان دولت، پیش از دریافت حقوق، مالیات می دهند، بیان کرد: مالیات کمر اصناف کوچک را شکسته است، اما دولت هیچ عزمی برای دریافت مالیات از زراندوزان را ندارد.

رجایی اظهار داشت: در بودجه سال جاری، دولت نه تنها این قانون را نیاورد، بلکه دریافت مالیات از خانه های لوکس را حذف کرد و این مجلس بود که دریافت مالیات از خانه ها، باغ ویلاها و خودروهای لوکس را در قانون بودجه لحاظ کرد، با این حال تا این لحظه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

نماینده مردم لنجان در مجلس گفت: دولتمردان که اهل کدخدا و کشورهای غربی هستند، چرا تن به اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های لوکس که در کشورهای پیشرفته اجرا می شود، نمی دهند. دو ماه از سال گذشته اما حتی آیین نامه آن نیز تدوین و ابلاغ نشده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet