هدر اصلی
1400/02/28 16:09:16
سرویس استان ها
در نشست ورناصری با مسئولان حوزه شهری استان خوزستان:

شهرداری‌های معین در استان خوزستان تعیین شدند

در نشست ورناصری با مسئولان حوزه شهری استان خوزستان شهرداری اهواز به‌عنوان معین شهرداری قلعه خواجه و شهرداری دزفول به عنوان معین شهرداری آبژدان و شهرداری ماهشهر به عنوان معین شهرداری زاووت تعیین شدند.
شهرداری‌های معین در استان خوزستان تعیین شدند در نشست ورناصری با مسئولان حوزه شهری استان خوزستان شهرداری اهواز به‌عنوان معین شهرداری قلعه خواجه و شهرداری دزفول به عنوان معین شهرداری آبژدان و شهرداری ماهشهر به عنوان معین شهرداری زاووت تعیین شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/202105102054755664.jpg شهرداری‌های,معین,در,استان,خوزستان,تعیین,شدند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست مشترک علیرضا ورناصری قندعلی و مهراب فلسفی‌زاده مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان ، نشست مشترک برخی شهرداران استان جهت بررسی مشکلات شهرداری های مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در سالن نفت مسجدسلیمان برگزار شد.

علیرضا ورناصری گفت: هدف از این سلسله نشست ها و جلسه ای که در خدمت شهرداران چهار حوزه می باشیم، بر این مبنا باید قرار گیرد که تداومِ خدمت در کلیه یِ سطوح، شهرستان ها و در تهران ادامه داشته باشد و نتیجه لازم کسب شود، و به این فکر نباشیم که با پایان دولت، کار شهرداران اتمام پیدا خواهد کرد، بلکه ما راهی را آغاز کرده ایم و انشالله با همه توان و‌ قدرت ادامه خواهیم داد و این مُهم، تکلیف ماست.

نماینده مردم شهرستان مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر انتقال تجربیات از طریق شهرداران شهرهای کلان شهر اهواز، دزفول و‌ ماهشهر به شهرداری های چهار حوزه انتخابیه ادامه داد: انتظار ما این است ، که تجربه ای که به دست آورده اید به سایر شهرداران منتقل نمائید و حداقل باید افق پنجاه ساله آینده این شهر در کمترین زمان ممکن طراحی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تصریح کرد: از مدیرکل امور شهری خواهشمندم، قبل از اینکه امکانات در اختیار شهرداری ها قرار می دهید، اول فکر و‌ علمتان را اجرایی کنید و تمام جلسات در سطح استان و کشور که در حال برگزاریست، باید خروجی آن به ظرفیت های آن شهر اضافه گردد و در همین رابطه جهت تسریع در روند بهبود جلسات نیازمند راه اندازی یک دبیرخانه در استانداری خوزستان می باشد.

گفتنی است با توجه به اینکه مطابق ابلاغ استانداری خوزستان، شهرداری اهواز بعنوان معین شهرداری قلعه خواجه، شهرداری دزفول بعنوان معین شهرداری آبژدان و شهرداری ماهشهر بعنوان معین شهرداری زاووت تعیین شدند، پس از بحث و گفتگو و تبادل نظر مهمترین محورهای توافق این نشست مشترک به شرح زیر بوده است:

 1- اعزام هیئت‌های کارشناسی به شهرداری‌های هشتگانه حوزه‌ی انتخابیه از سوی شهرداری‌های معین « پشتیبانی کننده» برای شناسایی و احصاء استعدادها و ظرفیت‌های موجود

2- بررسی امکان ایجاد سرمایه گذاری مشترک در شهرهای هدف توسط شهرداری های معین « پشتیبانی کننده»

3- بررسی امکان اجرای طرح ها و پروژه های درآمد زا در شهرهای هدف توسط شهرداری های معین « پشتیبانی کننده»

4- شناسایی، احصاء و اعلام نیازمندی های شهرداری های هدف، به شهرداری‌های معین

5- تنظیم و تدوین چشم انداز پیشرفت و توسعه برای دهه های آینده شهرداری های هدف، توسط شهرداری های معین

6- تشکیل دبیرخانه دائمی ایجاد و توسعه تعامل و هماهنگی بین شهرداری‌های ۱۱گانه( ٨ شهرداری هدف و ٣ شهرداری معین(

7-انتقال تجارب و آموزش کارکنان شهرداری های هدف توسط کارشناسان مجرب شهرداری‌های معین./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet