انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/28 15:49:57
سرویس فضای مجازی
خضریان نوشت:

حفظ ساختار هسته‌ای در شرایط بدعهدی طرف مقابل، حداقل عقلانیت سیاسی است

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در توئیتی به اظهارات روحانی و مسئولان وزارت امور خارجه پیرامون پیشنهادات طرف آمریکایی در مذاکرات اشاره کرد.
حفظ ساختار هسته‌ای در شرایط بدعهدی طرف مقابل، حداقل عقلانیت سیاسی است سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در توئیتی به اظهارات روحانی و مسئولان وزارت امور خارجه پیرامون پیشنهادات طرف آمریکایی در مذاکرات اشاره کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101362504465.jpg حفظ,ساختار,هسته‌ای,در,شرایط,بدعهدی,طرف,مقابل،,حداقل,عقلانیت,سیاسی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس و سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در  توئیتی نوشت:

با توجه به اظهارات جناب حسن روحانی و مسئولان وزارت امور خارجه پیرامون پیشنهادات طرف آمریکایی در مذاکرات وین، آنچه تاکنون به دست آمده در شرایط حداکثری به برجام هم نمی‌رسد؛ لذا جدای از عدم رضایت اجتماعی برای تنازل از حداقل‌های گذشته، دارای ۳ اشکال اساسی است.

۱- در صورت عدم رفع کلیه تحریم‌ها که به درستی رهبر انقلاب نیز بر آن تاکید داشتند، دولت عملا با رسمیت بخشی به ساختار تحریم، آمریکایی‌ها را محق دانسته تا در موضوعات دیگر مجددا تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کنند و هیچ ضمانتی برای عدم بازگشت تحریم‌های توافق شده با عناوین دیگر نیست.

۲- در صورت رفع تحریم‌ها به صورت بخشی، اقتصاد ایران عملا به دو بخش سفید و سیاه تقسیم می‌شود که در نهایت بخشی از داخل کشور ناچار می‌شود برای عدم تحریم، علیه بخش دیگر فعال شود؛ این موضوع جدای از ایجاد ظرفیت خودتحریمی، زمینه کسب اطلاعات برای افزایش تحریم‌ها را فراهم می‌کند.

3-بخشی از توانمندی‌های هسته‌ای ایران که در قانون راهبردی رفع تحریم‌ها مجددا احیا شده است، به دلیل زیاده‌خواهی طرف آمریکایی مجددا از میان برداشته خواهد شد؛ این درحالی است که حفظ ساختار هسته‌ای در شرایطی که بدعهدی طرف مقابل به دفعات اثبات شده، حداقل عقلانیت سیاسی است.

آنچه مسلم است هرگونه توافقی که بخواهد صورت پذیرد ضمن اینکه نباید منجر به تعهدات جدید در حوزه هسته‌ای و غیرهسته‌ای شود، می‌بایست نتیجه عملی و قابل راستی‌آزمایی آن لغو کلیه تحریم‌ها جهت انتفاع اقتصادی ایران از سوی طرف مقابل باشد. لذا در مجلس "تنها" از چنین توافقی پشتیبانی می‌شود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet