انتخابات ریاست جمهوری
1400/02/28 17:06:43
سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس خبر داد:

تصویب کلیات طرح «تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش» در کمیسیون آموزش

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات از تصویب کلیات طرح «تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش» با اتفاق آرای اعضای کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح برای بررسی جزئیات به کمیته آموزش و پرورش ارجاع شد.
تصویب کلیات طرح «تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش» در کمیسیون آموزش عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات از تصویب کلیات طرح «تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش» با اتفاق آرای اعضای کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح برای بررسی جزئیات به کمیته آموزش و پرورش ارجاع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg تصویب,کلیات,طرح,«تأمین,نیروی,انسانی,آموزش,و,پرورش»,در,کمیسیون,آموزش Icana

شیوا قاسمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه 28 اردیبهشت) نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اظهار کرد: طرح تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش در دستور کار کمیسیون آموزش  قرار داشت که طراح آن آقای متفکر آزاد نماینده تبریز است.

نماینده مردم مریوان  و سروآباد در  مجلس شورای اسلامی افزود: در جزئیات این طرح قید شده که آموزش و پرورش نسبت به کمبود معلم در نظام آموزشی خود اعلام نیاز کند.

وی یادآور شد: بر اساس این طرح، 60 درصد نیروها از درگاه دانشگاه فرهنگیان و 40 درصد از طریق آزمون ماده 28 جذب خواهند شد؛ در این آزمون برای افرادی که سابقه معلمی دارند و در گروه‌های مختلف معلمی از جمله نهضتی، حق التدریس، خرید خدماتی و غیرانتفاعی قرار دارند، ضریب مثبت دریافت خواهند کرد.

قاسمی پور یادآور شد: نهایتا این طرح با اتفاق آرا در کمیسیون آموزش تصویب شد و جزئیات آن با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، سازمان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش چکش کاری خواهد شد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات افزود: در نشست امروز نیز همه دستگاه‌ها حضور و نقطه نظرات خود را در رابطه با طرح مذکور بیان کردند تا طرح پخته‌ای با در نظر گرفتن همه جوانب به صحن علنی مجلس ارجاع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet