خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/08/29 09:32:00
سرویس بین الملل

دیدار رئیس مجلس خلق سوریه با رئیس مجلس شورای اسلامی

"محمود الابرش" رئیس مجلس خلق سوریه که برای شرکت در دومین مجمع عمومی مجالس آسیایی به تهران سفر کرده است در حاشیه این اجلاس با "غلامعلی حدادعادل" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص مسایل دو جانبه و منطقه ای بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار، حدادعادل با یادآوری روابط خوب دو کشور در گذشته و حال گفت: ما همیشه در فرصت اینگونه دیدارهای رسمی به روح امام راحل (ره) و آقای حافظ اسد رهبران دو کشور که بنیانگذار روابط نوین بین دو کشور بوده اند درود می فرستیم.

رئیس مجلس با اشاره به مسایل مشترک دو کشور در منطقه و جهان افزود: فشارهای آمریکا به جمهوری اسلامی ایران و سوریه همچنین مسایل عراق، فلسطین و پرونده هسته ای ایران از جمله مسایلی هستند که دو کشور در خصوص آنها پیوسته همفکری داشته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از گسترش روابط اقتصادی بین ایران و سوریه گفت: روابط اقتصادی دو کشور همواره در حال توسعه بوده است و آخرین مورد آن همکاری سه جانبه ایران، سوریه و ونزوئلا برای ساخت پالایشگاه در سوریه است که امیدواریم با مساعی مجالس، دولت ها و دو رئیس جمهور به انجام برسد.

حدادعادل در پایان از توجه رئیس مجلس سوریه برای تعمیق همکاری ها درمجمع پارلمانی آسیا تشکر کرد.

در ادامه این دیدار، "محمود الابرش" رئیس مجلس خلق سوریه روابط سیاسی اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: طرح های اقتصادی بین دو کشور در سطح بسیار بالایی است که از آن جمله می توان به پروژه هایی در زمینه آب، کارخانه سیمان و خودروسازی اشاره کرد.

وی افزود: آقای "بشار اسد" رئیس جمهور عربی سوریه با علاقه شدید خود به ایران، از توسعه همکاری های دو کشور در تمام زمینه ها حمایت می کند.

رئیس مجلس خلق سوریه با ابراز خوشحالی از اینکه رویای تشکیل مجمع پارلمانی آسیا با تلاش جمهوری اسلامی ایران به واقعیت پیوسته است گفت: مواضع مترقی جمهوری اسلامی ایران و طرح هایی که در خصوص تشکیل دبیرخانه دائمی در تهران و تشکیل مجمع عمومی و رسیدگی به امور ملت های آسیا اتخاذ گردیده است قابل تقدیر می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet